Barevné dny v Jablonném v Podještědí

Barevné dny proběhnou 30. května od 8.30 do 15.00 hod v areálu koupaliště v Jablonném v Podještědí. Jedná se o zábavnou akci pro veřejnost, kterou pořádá společnost EKO-KOM, a.s. a která je součástí komunikační kampaně na třídění odpadu. Tak jako v předešlých letech, i letos Barevné dny navštíví v období od dubna do října zhruba 50 českých a moravských měst a obcí.

Barevné dny probíhají ve spolupráci s jednotlivými městy a stávají se součástí tradičních slavností (např. Den Země, Den dětí, jarmarky, dožínky apod.). Zábavnou formou seznamují širokou veřejnost s tříděním a recyklací odpadů. Během čtyř let, kdy objíždějí republiku, se Barevné dny staly v regionech oblíbenou zábavou pro celou rodinu.

Součástí Barevných dnů je pojízdná výstava Tonda Obal na cestách, která s úspěchem navštívila již stovky základních škol po celé České republice a oslovila cca 600 000 dětí. Tonda Obal je postavička (maskot), která provází děti světem třídění a recyklace odpadů. Součástí programu je výklad lektora, hra "třídění odpadů", panely ukazující koloběhy odpadů (od vzniku až po recyklaci) a vzorky materiálů vyrobených recyklací odpadů. Na akcích mu pomáhají další tři kamarádi - Petka Peťka, Pepa Střep i Krabice Kája - zástupci jednotlivých druhů tříděného odpadu.

Kontakt a další informace:
www.ekokom.cz
www.jaktridit.cz
www.tonda-obal.cz

Zdroj:
PR agentura, Ex voto
tel: 235 363 135
e-mail: exvoto@exvoto.cz

Fotografie z Barevných dní

Pojízdná výstava Tonda Obal na cestách

Soutěž Popelka

Maxi domino

Přívěs - multimédia

Petka Peťka a Házení na desku

PC hry

Třídění na koloběžkách

Vyfoť se s Tondou

Skákání v pytlích

Vytvořeno 27.5.2008 9:51:57 | přečteno 804x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load