BIOJARMARK v Praze na Toulcově dvoře

Již 18. Biojarmark bude zahájen v pátek 16. září 2011 ve 14 hodin a bude otevřen do 19 hodin. I tentokrát se akce zúčastní více než pět desítek ekozemědělců a obchodníků s biopotravinami z ČR.

Chybět opět nebudou přední zelináři, producenti výrobků z kravského i kozího mléka, ale ani ti, kdo nabídnou šťávy, mošty, biovíno, biopečivo, cukrovinky, studené i teplé vegetariánské či naopak masné speciality. Paletu nabídky doplní opět přírodě přátelská kosmetika či oblečení z biobavlny. Obecně se na prodejních pultech očekává dosud nejširší paleta zboží. Při nákupu, ale i ochutnávkách, se hosté mohou od prodejců dozvědět více o jejich způsobu hospodaření, výrobě a zpracování nabízených produktů.

Vstupné v pátek: dobrovolné

ikona souboruPozvánka

V sobotu 17. září od 10 do 18 hodin obohatí program Dožínkové slavnosti, které vyvrcholí ve 14 hodin, kdy vjede do dvora našňořený žebřiňák s koňmi a chasou doprovázený průvodem s folklórní muzikou, při níž si lze i skočit v kole. Dvůr se na celý den kromě bioprodejců zaplní také řemeslníky a dalšími tradičními prodejci. Dítka i rodiče si budou moci vybrat z celodenní nabídky tvůrčích dílniček a her inspirovaných tématem dožínek. Děti si například vyzkouší přípravu chlebových placek - od vymlácení obilí až po pečení v peci.
Návštěvníci si budou moci rovněž prohlédnout zvířata farmy, historické prostory dvora - renesanční špýchar a gotický sklep.

Vstupné v sobotu: dospělí 80 Kč, děti od 4 let, studenti, důchodci 40 Kč, rodinné vstupné: 1 dospělý a 2 děti 130 Kč, 2 dospělí a 2 děti 210 Kč

Výtěžek ze vstupného bude použit ve prospěch veřejné sbírky na podporu výukových, výchovných a kulturních aktivit na Toulcově dvoře.

Na akci Vás srdečně zvou Liga ekologických alternativ a Základní článek Hnutí Brontosaurus Botič

Vytvořeno 31.8.2011 14:01:34 | přečteno 518x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load