Celá Evropa sleduje, jak Jaro ožívá! Zapojte se také!

Netrpělivě čekáte na první známky jara? Těšíte se na přílet stěhovavých ptáků? Zúčastněte se projektu Jaro ožívá na www.springalive.net , vložte zde svá první pozorování čápa, vlaštovky, kukačky, rorýse či vlhy a připojte se k tisícům nadšenců z celé Evropy, kteří každé jaro zaznamenávají přílety stěhovavých ptáků.

Nová sezóna projektu Jaro ožívá v ČR oficiálně startuje 1. března 2011 tedy první den prvního jarního měsíce. Již nyní však můžeme na stránkách projektu Jaro ožívá sledovat přílety čápů, vlaštovek i prvních rorýsů do jižněji položených zemí a dokonce již máme první skupinová pozorování čápa z České republiky! Kampaň Spring Alive organizuje mezinárodní sdružení na ochranu ptáků BirdLife International, v ČR zastoupené Českou společností ornitologickou.

„Projektem Jaro ožívá se snažíme přitáhnout pozornost ke stěhovavým druhům ptáků, z nichž mnozí, zatím ještě běžní, v poslední době dramaticky ubývají. Proto chceme u dětí a jejich rodin vzbudit zájem o ptactvo a jeho ochranu a současně oslavit příchod jara i fenomén ptačí migrace“ říká Lucie Hošková, koordinátorka kampaně Jaro ožívá. „Dětem navíc nabízíme propojení zážitků v přírodě s jejich čím dál oblíbenějším médiem – internetem“.

V rámci kampaně Jaro ožívá vyzýváme ke sledování příletu pěti poslů jara – čápa bílého, vlaštovky obecné, kukačky obecné, rorýse obecného či vlhy pestré. Zúčastnit se projektu je jednoduché - stačí si zaznamenat svá první pozorování výše zmíněných druhů a vložit je do on-line formulářů na www.springalive.net

 Více informací naleznete ZDE

Vytvořeno 21.3.2012 10:06:48 | přečteno 588x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load