Den stromů 2009

Říjnový ekoden v Oldřichově v Hájích bývá již tradičně zaměřen na stromy, les a vše, co k tomu patří. Každoročně je totiž součástí celosvětových oslav Dne stromů. A letošní celodenní program pro rodiny s dětmi bude opravdu pestrý. V oldřichovském ekocentru si to své najde určitě každý.

„Připravíme tvůrčí dílny i netradiční hry, tentokrát na téma Plody stromů. Zájemci si budou moci projít krátkou vycházkovou trasu s příběhem o jablku,“ řekl k programu Radek Hromádka, ředitel hostitelské organizace Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje (STŘEVLIK).

Tím ale nabídka zdaleka nekončí. Na ekodni se bude moštovat. Děti se budou moci svézt na koni či si na ohni opéci pochoutky podzimu. Den stromů v Oldřichově v Hájích si nelze představit bez vysazování stromků do okolních lesů. Svoji účast přislíbili drobní řemeslníci se starými českými řemesly. Zájemci budou moci nahlédnout do přírodovědné laboratoře.

Program proběhne v sobotu 24. října od 10.00 do 15.00 hod. Vedle domácích se na něm podílí také žáci a učitelé z hejnické lesnické školy a Chráněná dílna Domov z Liberce - Harcova.

Více o akci se můžete dozvědět na ikona souborupřiloženém plakátku a na www.strevlik.cz

Vytvořeno 13.10.2009 14:02:11 | přečteno 587x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load