Den zdraví v České Lípě

Ochutnávky a prodej produktů zdravé výživy, možnost si otestovat vlastní zdraví, seznámení s vítěznými potravinami ze soutěže Výrobek roku Libereckého kraje, praktické informace přímo od producentů a řada dalšího bude na programu Veletrhu zdravého životního stylu v České Lípě.

Již druhý ročník akce pod názvem Den zdraví proběhne v Kulturní domě Crystal v úterý 10. května od 14.00 do 19.00 hod.

„Hlavním posláním akce je prevence civilizačních chorob, jako jsou např. rakovina, cukrovka či celiakie, a omezování vlivu zdravotních zlozvyků – přejídání či kouření. Cílem je zprostředkovat setkání výrobců a distributorů zdravých potravin, potravinových doplňků a zdravotnických pomůcek s veřejností,“ řekl k programu Petr Máška, hlavní organizátor akce.

Návštěvníci si budou moci mimo jiné zakoupit zdravotnické pomůcky a potravinové  doplňky, a to většinou přímo od výrobce. Budou moci absolvovat krevní testy na cholesterol, cukr i protilátky při intoleranci lepku, ale i kožní testy či si budou moci nechat změřit tlak.

„Prvního ročníku Dne zdraví se loni zúčastnilo 32 vystavovatelů z 8 krajů České republiky a navštívilo jej 380 návštěvníků. Věřím, že letos tato čísla minimálně vyrovnáme,“ doplnil Petr Máška.

Na realizaci se podílí o.s. Celia - život bez lepku Liberec, Svaz diabetiků Česká Lípa, Českolipská Vesna, Rádio Slovanka a televize Výr ZŠ Slovanka, Město Česká LípaaLiberecký kraj. Poslední dvě organizace převzaly nad konáním akce záštitu.

Česká Lípa je v rámci projektu Světové zdravotnické organizace zapojena do Národní sítě zdravých měst České republiky. Den zdraví je součástí dlouhodobých aktivit ve městě na toto téma.

Na akci se neplatí žádné vstupné. Další informace najdete na www.mucl.cz .

Vytvořeno 5.5.2011 9:19:45 | přečteno 792x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load