Den Země 2008

Den 22. duben je na celém světě znám jako Den Země. Oslavy tohoto svátku letos opět proběhly i na řadě míst Libereckého kraje. Oslavy svátku, jehož prostřednictvím lidé na celém světě dokazují, že ochrana životního prostředí jim není lhostejná.

„K letošnímu Dni Země přispěl Liberecký kraj 2 ekodny pro rodiny s dětmi. Uskutečnily se v Oldřichově v Hájích a v České Lípě a jejich návštěvnost byla velmi sympatická. Zajímavých aktivit se zúčastnilo více než 1 700 osob,“ řekl náměstek hejtmana Radim Zika. Na organizaci akcí spolupracovala s krajem řada neziskových organizací.

V Oldřichově v Hájích byly mimo jiné připraveny činnosti k poznávání přírody všemi smysly, uskutečnilo se pohádkové divadelní představení. Pestrá škála aktivit ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě byla zaměřena na téma Les, jeho význam a ochrana.

Vznik a tradici Dne Země iniciovali studenti v USA. Na podporu způsobu života, který je pro naší planetu šetrnější, se od roku 1970 pořádají na celém světě nejrůznější akce.

Vytvořeno 28.4.2008 10:37:35 | přečteno 547x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load