Den Země 2011 v Oldřichově v Hájích

Dvaadvacátého dubna oslavují lidé na celém světě Den Země – svátek naší modré planety. Cílem svátku, který založili američtí studenti v roce 1970 a dnes se slaví již po celém světě, je připomenout naši zodpovědnost za planetu Zemi. Na podporu způsobu života, který je pro Zemi příznivější, pořádají lidé nejrůznější akce, pochody, koncerty, sází se stromy, čistí se a uklízí příroda.

V sobotu 23. dubna pak bude od 9.30 do 16.00 hod připraven v Ekocentru Oldřichov v Hájích pestrý program zaměřený na problematiku odpadů. Na návštěvníky budou čekat rozmanité aktivity, ve kterých se seznámí s možnostmi třídění odpadu a především s prevencí jeho vzniku. Zástupci společnosti Asekol, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení,  poradí, jak šetřit energii či kam s nefunkčními spotřebiči. Bude připravena přednáška o kořenové čističce. Na Stezce poznání čeká zájemce nejen příjemná procházka jarními bučinami, ale především příběh, jehož prostřednictvím se dozví, co se děje s výrobky od jejich vzniku až po likvidaci. Tonda Obal ze společnosti Eko-kom bude připraven odpovědět na otázky týkající se recyklace a zpracování odpadů.

K zakoupení budou krásné výrobky Chráněné dílny Domov z Liberce - Harcova i produkty od JO-BIO. Projížďky na huculských koních a pohádkové divadelní představení budou dozajista velkým lákadlem pro nejmladší návštěvníky.

Akce bude připravena hlavně pro rodiny s dětmi, to své si ale najde určitě každý.  

Více o programu v Oldřichově v Hájích se můžete dozvědět na přiloženém ikona souboruplakátku,

popř. na www.strevlik.cz 

Vytvořeno 30.3.2011 15:10:46 | přečteno 1259x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load