Den Země 2012 se slaví i v našem kraji

Dvaadvacátého dubna oslavují lidé na celém světě Den Země - svátek naší modré planety. Cílem svátku, který založili američtí studenti v roce 1970 a dnes se slaví již po celém světě, je připomenout naši zodpovědnost za planetu Zemi. 

Na podporu způsobu života, který je pro Zemi příznivější, pořádají lidé nejrůznější akce, pochody, koncerty, sází se stromy, uklízí se příroda.

Krajské příspěvkové organizace se budou letos opět výrazně podílet na oslavách Dne Země v našem kraji.

 „Oslavy proběhnou ve čtvrtek 19. dubna 2012 ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a v sobotu 21. dubna 2012 v areálu Ekocentra Oldřichov v Hájích. Budou připraveny různorodé aktivity určené především dětem, nicméně i dospělí návštěvníci si budou moci vyzkoušet přírodovědná pozorování, navštívit zajímavou besedu či se pobavit při doprovodném programu,“ přiblížil akce Tomáš Komrzý z odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu.

Ochrana přírody, ochrana ovzduší, ekologická výchova a přístup k životu na Zemi jako celku budou letos hlavními tématy Dne Země v České Lípě. Vedle zajímavých besed a odborných přednášek budou již tradičně v areálu muzea připraveny tvůrčí a vzdělávací dílničky, doprovodné výstavy i videoprojekce zaměřené na ochranu přírody jak v České republice, tak i ve světě.

Více informací k programu můžete nalézt na plakátu ikona souboruzde a na www.muzeumcl.cz. Akci určenou hlavně školám bude možné navštívit ve čtvrtek 19. dubna od 9.00 do 15.00 hod. Vstup je zdarma, je však nutné se předem objednat u pí. Miroslavy Netolické na tel. 774 825 089.

V sobotu 21. dubna pak bude od 9.30 do 16.00 hod. připraven v Ekocentru Oldřichov v Hájích bohatý program. Různorodé aktivity budou tentokrát zaměřeny na rostlinnou říši. Zájemci se budou moci seznámit s úskalími květinářského průmyslu, zasadit si jarní květiny či poodhalit kouzlo bylinek. Pomocí binokulárních lup si budou moci prohlédnout stavbu květin. Zjistí, které volně rostoucí rostliny jsou chráněné. Kromě zábavných a poučných aktivit zaměřených na přírodu a její ochranu čekají na každého projížďky na huculských koních či příjemné posezeni u ohně. Program zpestří hudební a divadelní představení.

Akce bude připravena hlavně pro rodiny s dětmi, to své si ale najde určitě každý.  Více o programu v Oldřichově v Hájích se můžete dozvědět na plakátu ikona souboruzde, popř. na www.strevlik.cz.

Vytvořeno 5.4.2012 13:43:34 | přečteno 532x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load