Den Země se opět slaví i v našem kraji

Dvaadvacátého dubna oslavují lidé na celém světě Den Země - svátek naší modré planety. Cílem svátku, který založili američtí studenti v roce 1970 a dnes se slaví po celém světě, je připomenout naši zodpovědnost za planetu Zemi. Na podporu způsobu života, který je pro Zemi příznivější, pořádají lidé nejrůznější akce, pochody, koncerty, sází se stromy, uklízí se příroda. Také krajské příspěvkové organizace se budou letos opět výrazně podílet na oslavách Dne Země v našem kraji.

„Oslavy proběhnou ve čtvrtek 24. dubna ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a v sobotu 26. dubna v areálu Ekocentra Oldřichov v Hájích. Budou připraveny různorodé aktivity určené především dětem, nicméně i dospělí návštěvníci si budou moci vyzkoušet přírodovědná pozorování, navštívit zajímavou besedu či se pobavit při doprovodném programu,“ přiblížil akce náměstek hejtmana zodpovědný za životní prostředí a zemědělství Josef Jadrný.

Již 8. ročník ikona souboruDne Země v České Lípě  nabídne opět celodenní program pro děti i dospělé. Program bude připraven tentokrát s podtitulem Cesta z pravěku. Na téma vzniku života na naší planetě budou připraveny vědomostní a výtvarné dílny, zajímavá stanoviště, pohybové soutěže i smyslové stezky. Návštěvníci budou moci spatřit i tzv. živoucí fosílie – želvy kajmanky.
Z důvodu právě probíhající výměny střechy Vlastivědného muzea je nutné se předem přihlásit. Můžete se zapsat do tabulky zde. Přihlášení je také možné u koordinátorky akce Terezy Kaiserové (kaiserova@muzeumcl.cz, 774 825 089). Více informací k programu, který proběhne v sobotu 24. dubna od 9.00 do 15.00 hod. můžete najít na www.muzeumcl.cz.

V sobotu 26. dubna pak budou připraveny oslavy ikona souboruDne Země v Ekocentru Oldřichov v Hájích. Bohatý program proběhne od 9.30 do 15.00 hod. Bude zaměřen na soužití lidí s hospodářskými zvířaty. Pro návštěvníky akce bude připraven zábavný i poučný program, seznámí se s podmínkami, které zvířatům vytváříme. Nebudou chybět stánky s produkty drobných zemědělců, divadelní představení ani vystoupení hudební skupiny. Více o programu v Oldřichově v Hájích se můžete dozvědět na www.strevlik.cz.

Oslavy ikona souboruDne Země se v sobotu 26. dubna uskuteční také v liberecké Zoologické zahradě. Program pod názvem Od pólu k pólu bude zahrnovat soutěže a hry na téma Ohrožená planeta, ochutnávku a prodej farmářských výrobků, výstavu dětských prací i např. křtiny mláděte gibbona.  Akce proběhne od 10.00 do 14.00 hod. Podrobnosti najdete na www.zooliberec.cz.

Vytvořeno 14.4.2014 10:29:39 | přečteno 272x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load