Den Země v České Lípě a Oldřichově v Hájích

Dvaadvacátého dubna oslavují lidé na celém světě Den Země - ; svátek naší modré planety. Dokazují tím, že ochrana životního prostředí na Zemi jim není lhostejná. Na podporu způsobu života, který je pro naši planetu příznivější, se pořádají nejrůznější akce, pochody, koncerty, sází se stromy, čistí se a uklízí příroda.

Krajské příspěvkové organizace se budou letos opět výrazně podílet na oslavách Dne Země v našem kraji.

„Akce proběhnou ve čtvrtek 23. dubna ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a v sobotu 25. dubna v areálu Ekocentra Oldřichov v Hájích. Budou připraveny různorodé aktivity určené především dětem, nicméně i dospělí návštěvníci si budou moci vyzkoušet přírodovědná pozorování, navštívit zajímavou besedu či se pobavit při doprovodném programu,“ přiblížil letošní program Tomáš Komrzý z Libereckého kraje.

Program bude opravdu bohatý. Českolipskou akcí bude prolínat netradiční, ale velmi důležité téma - Vztahy. Pořadatelé připraví pestrou škálu aktivit, jejichž cílem bude přiblížit spoustu vazeb, které k našemu životu neodmyslitelně patří. Cílem programu bude vést k zamyšlení nad vztahy pracovními, kamarádskými, milostnými, rodinnými či vztahem člověka ke zvířeti. Akci bude možné navštívit od 9.00 do 15.00 hod.

ikona souboruV sobotu 25. dubna pak budou v Oldřichově v Hájích od 10.00 do 16.00 hod. připraveny rozmanité úkoly, při kterých se budou moci návštěvníci dozvědět leccos zajímavého o životním prostředí a také o tom, jak jej mohou chránit. Pro děti bude připravena projížďka na huculských koních i pohádkové divadelní představení. Zájemci si budou moci vysadit stromek do Jizerských hor.

Vytvořeno 7.4.2009 15:50:01 | přečteno 1168x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load