Evropská noc pro netopýry 2009 ve Skalici u České Lípy

Evropská noc pro netopýry se koná pravidelně na přelomu srpna a září na řadě míst po celé Evropě. Akce je určena široké veřejnosti, která má díky různorodému programu připravenému odborníky možnost seznámit se s těmito zajímavými živočichy, s jejich výzkumem, ochranou a dosavadními poznatky o jejich životě.

V rámci činnosti Ekoporadny ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerie v České Lípě se uskuteční 4. září 2009 akce „Noc pro netopýry“. Akce proběhne od 21.00 hod do 23.00 hod ve Skalici u České Lípy. Odbornou přednášku povede ing.Vitáček, ředitel VMG Česká Lípa, který představí účastníkům netopýry, kteří tu s námi žijí. Do sítí, natažených před jeskyní, se chytí netopýři a ostatní druhy netopýrů budou návštěvníkům představeny na diapozitivech.

V praktické části večera se mohou návštěvníci seznámit s tím, jak se netopýři měří, váží, jak se zaznamenávají další odborná data k evidenci jejich výskytu. Akci vede Ing. Zdeněk Vitáček a Jakub Vitáček.

Pořádá Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje - kontakt: vitacek@muzeumcl.cz (Zdeněk Vitáček) nebo netolicka@muzeumcl.cz (Miroslava Netolická)

Vytvořeno 24.8.2009 20:54:30 | přečteno 682x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load