FAIR TRADE snídaně v Semilech

I v Semilech proběhne letos „Férová snídaně“ - druhá květnová sobota se již desátým rokem slaví jako Světový den pro fair trade. Na celém světě se již loni konaly různé happeningy, které chtějí širokou veřejnost informovat a oslovit ke změně některých spotřebitelských návyků.

"Férová snídaně" proběhne 14.5. 2011 na Riegrovo nám. v Semilech od 10 do 12 hod.

V Semilech se organizačního zabezpečení akce ujalo Centrum pro rodinu M.E.D., které jde do akce s myšlenkou, že v dnešním globalizovaném světě JSME VŠICHNI JEDNA RODINA (akcepřipomene i Mezinárodní týden pro rodinu.)

Spravedlivý obchod neboli fair trade je způsob obchodu, jehož cílem je přímá a účinná podpora znevýhodněných pěstitelů a řemeslníků z rozvojových zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Je založen na vytvoření partnerství mezi producentem na straně jedné a spotřebitelem na straně druhé.

· Výrobcům fair trade nabízí spravedlivé obchodní podmínky, možnost vymanit se z bludného kruhu bídy, žít důstojný život a plánovat budoucnost.

· Nám, spotřebitelům, pak dává fair trade jedinečnou možnost prostřednictvím každodenního nakupování snadno a účinně se zapojit do snižování chudoby lidí na celém světě.

Koupí výrobků s označením Fair Trade vyjadřujete svou solidaritu s lidmi, kteří jej vyrobili.

I v Semilech jedná s obchodníky, aby rozšířili nabídku i v této oblasti. Vstřícné kroky podnikla zdravá výživa (vedle ÚP).

 

Těšíme se tedy s Vámi na viděnou  nad šálkem férového čaje či kávy, nakoukneme tak trochu pod pokličku nejenom výroby a obchodu s potravinami, ale i třeba hraček (Kampaň, víme s čím si hrajeme?) Děti potěší multikulturní panenky, ale i hrátky s padákem či kreslící „soutěž“ výkresů ve formátu šálků čaje  - každý malíř si odnese medvídka jako symbol našeho malého ekostřediska z dřevěnky.

 

Následující neděli (15.5.) můžete na naší tradiční rodinné dílničce (10-16 hod.) v dřevěnce v Jílovecké ulici spolu s dětmi stvořit vašeho nového kamaráda (budeme dotvářet multikulturní panenky).

 
Kontakt:
PaedDr. Lenka Hřibová
Centrum pro rodinu M.E.D. o.s.
Tyršova 380, Semily
tel: 776 077 188
Vytvořeno 2.5.2011 15:19:20 | přečteno 726x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load