Francie, Slovensko, Maďarsko a Česká republika společně tvoří na Jizerce

Společnost pro Jizerské hory pořádá tvořivé odpoledne pro veřejnost na téma práce s přírodními materiály. Akci uvádí skupina mladých lidí z Francie, Maďarska, Slovenska a České republiky. Připraveny jsou aktivity pro malé i velké, účastníci si budou moci například vyrobit vlastní polštářek s pohankovou náplní, naučí se česat vlnu nebo odlévat figurky ze včelího vosku. Akce proběhne v sobotu 10. srpna 2013 od 12 do 17 hodin na Jizerce č.p.2.

ikona souboruProgram je slavnostním zakončením mezinárodní výměny mládeže s názvem „To the Source! Ke Zdroji“, která se na Jizerce koná na téma „možnosti využití místních zdrojů“. Mladí lidé ve věku 15-26 let, ze čtyř zemí se sjedou na Jizerce, aby se zde vzájemně obohatili, motivovali a učili.  Budou se věnovat tématům přírodního zahradnictví, komunitou podporovaného zemědělství, ale také například LAND ARTu a dalším tvůrčím aktivitám.

Celá akce je financována z grantu Programu Mládež v Akci (Youth in Action Programme) Evropské unie a zúčastní se jí 23 účastníků. Partnerskými organizacemi jsou francouzská organizace Romans International, maďarská organizace TEIS a slovenská organizace Keric. Lead partnerem a pořadatelem je Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. „Výměna je naší první akcí tohoto druhu, jedná se o možnost otevřít mladým lidem nové obzory a dát jim prostor pro získání zkušeností s prací v mezinárodním týmu“ říká organizátorka akce Lenka Javůrková.

Bližší informace o projektu To the Source! jsou k dispozici na www.projizerky.cz .

Kontakt:
Lenka Javůrková
javurkova@projizerky.org 
mob.: 603 228 617

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Vytvořeno 29.7.2013 15:07:11 | přečteno 429x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load