Hubertská jízda a svatohubertská mše v České Lípě

Výstavu Adepte cechu Hubertova - Tradice a současnost myslivosti ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě lemoval po celou dobu jejího trvání bohatý doprovodný program. Jeho poslední součástí bude Hubertská jízda a svatohubertská mše, které budou hostit českolipské ulice a klášterní bazilika Všech svatých v sobotu 26. října 2013.

Slavnostní průvod povede koňské spřežení se svatým Hubertem a jeho písařem. Účastníci průvodu, jehož hlavní korpus budou tvořit trubači, psovodi a sokolníci ze Střední lesnické školy ve Šluknově, se sejdou v centrální části městského parku v 9:00 hodin ráno a jsou mezi ně srdečně zváni i myslivci z Českolipska.

V půl desáté se průvod vydá Mikulášskou ulicí na náměstí T. G. Masaryka, kde bude přivítán starostkou České Lípy Mgr. Hanou Moudrou, která svatému Hubertovi a jeho družině předá vládu nad městem. Poté se již průvod vydá dále ulicemi Jindřicha z Lipé a Sokolskou až na Náměstí Osvobození.

Celá akce vyvrcholí svatohubertskou mší, nad kterou převzal záštitu Jeho Excelence Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický. Mši svatou bude celebrovat P. Viliam Matějka. Slavnostní ráz mše umocní šluknovští trubači, kteří budou doprovázet pořad celého dne a svatohubertský den v České Lípě po skončení mše završí provedením veřejnosti troubenými signály českého honu. Nejen pro myslivce slavnostní den ukončí čestná salva na Náměstí Osvobození.

Po skončení akce bude mít veřejnost jednu z posledních příležitostí shlédnout výstavu Adepte cechu Hubertova – tradice a současnost myslivosti, na místě budou přítomni i její kurátoři, kteří rádi přispějí zasvěceným výkladem.

ikona souboruPozvánka

Kontakt:
Ing. Tereza Kaiserová
koordinátorka Ekoporadny ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě
tel: 774 825 089

Vytvořeno 9.10.2013 8:53:15 | přečteno 569x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load