I ty se můžeš stát mladým ochráncem

mladí ochránci

oddíl Mladí ochránci Jizerských hor „Stezka“ při 36/02 základní organizaci Českého svazu ochránců přírody v Liberci přijímá od září 2006 nové členy šikovné chlapce a děvčata ve věku 10-15 let se zájmem o přírodu a její ochranu

Náplní činnosti oddílu je poznávání přírody buď formou přednášek, besed a ekoher na schůzkách (1x týdně) nebo formou víkendových výprav do okolních chráněných území (2x do měsíce). Oddíl spolupracuje také s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a jeho členové pravidelně pomáhají dospělým ochráncům přírody při brigádách v rezervacích na území CHKO Jizerské hory a CHKO Lužické hory (obnova pásového značení, nátěry povalů, výsadba dřevin, kosení mokřadů, likvidace náletových rostlin, mapování atd.). Vyvrcholením činnosti oddílu je letní ochranářský tábor v některé CHKO v ČR či na Slovensku a týdenní zimní tábor na vlastní terénní stanici Tetřeví chata v Jizerských horách. Činnost oddílu je finančně podporována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Libereckým krajem.

Oddílové schůzky se konají vždy ve středu, od 16.30 do 18.00 hodin v klubovně ČSOP v Liberci - Kateřinkách. (bývalý objekt lesní správy na konečné autobusu č. 13). Zájemci o členství se mohou hlásit u vedoucího oddílu telefonicky na č. 737 971 748 nebo e-mailem na csopschkojh@volny.cz, popřípadě se mohou přijít podívat na některou z oddílových schůzek nebo se mohou zúčastnit úvodní sobotní výpravy do Jizerských hor dne 9.9.2006 (sraz v 9.00 hodin na konečné tramvaje v Lidových sadech).

Vytvořeno 17.8.2006 15:04:14 | přečteno 601x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load