Jaro ožívá - Spring Alive

Jaro ožívá (Spring Alive) je dlouholetá mezinárodní vzdělávací kampaň, kterou pořádá největší společnost na ochranu ptactva BirdLife International zastoupená v ČR Českou společností ornitologickou. Kampaň je založena na sledování příletu pěti druhů ptáků: vlaštovky obecné, kukačky obecné, rorýse obecného, čápa bílého a vlhy pestré a zaznamenávání příletů na stránky www.springalive.net.

Projekt probíhá současně ve více než čtyřiceti zemích Evropy, Blízkého Východu, Střední Asie a Afriky. Každá zúčastněná země má svoji národní jazykovou verzi webových stránek, kde lze na příslušných mapách sledovat „postup jara“ Evropou i zábavnou formou získat řadu informací. Velká část projektu je věnována školním kolektivům.

Projekt pomáhá obohatit výuku a nabízí zpracování hned několika zajímavých témat. Na příkladu konkrétních druhů přibližuje základy biologie a ekologie ptáků, představuje a vysvětluje zajímavý jev – migraci a tažné druhy ptáků jsou rovněž výbornými modelovými organismy, na nichž lze demonstrovat propojenost jednotlivých složek ekosystému a ekosystémů v různých částech světa. Projekt se také dotýká problematiky globálního oteplování.

Více informací o projektu ikona souboruZDE

Jak se zapojit?
Účast je velmi jednoduchá a všechny potřebné informace naleznete na www.springalive.net. Chcete-li využívat materiály připravené pro učitele, nejprve se na stránkách zaregistrujte (záložka Jaro ožívá/na liště vpravo kategorie Pro učitele)

Pokud máte zájem se zúčastnit projektu „Jaro ožívá“, přihlaste se nám zcela nezávazně na jednom z níže uvedených kontaktů. E-mailem Vás pak budeme pravidelně informovat o příletu ptáků i o novinkách v projektu.

Kontakt:
Mgr. Jitka Feřtová a Mgr. Lucie Hošková
springalive@birdlife.cz , tel: 602 972 368
Česká společnost ornitologická 
Na Bělidle 34 – 150 00 Praha 5
www.birdlife.cz

Vytvořeno 7.3.2013 13:50:27 | přečteno 607x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load