Ještěd slaví narozeniny!

Přijďte i letos na Oslavy Ještědu, které se budou konat v sobotu 20. září 2014 od 10.00 do 18.00 hodin. Letošní ročník oslav se bude konat pod mottem: Den plný klaunů.  

Kromě tradičního programu, kdy budou přístupné prostory televizního vysílače a hotelu Ještěd, proběhne 11. ročník vynášení sudů piva na vrchol Ještědu a v doprovodném programu bude pamatováno i na rodiny s dětmi. Na Ještědu vás budou provázet klauni, vystoupí divadelní a hudební soubory, děti si budou moci vyzkoušet outdoorové aktivity i kreativní dílnu a radost vám jistě udělají i české regionální výrobky.

Příznivci unikátní stavby se mohou těšit na autogramiádu nové publikace Ještěd 11x jinak, ve vestibulu Hotelu a restaurace Ještěd si budou moci zavzpomínat s výstavou původního vybavení ze sbírek Severočeského muzea nebo si v horní stanici kabinové lanovky prohlédnout strojovnu a výstavu o historii lanové dráhy.

Letos nově bude program rozšířen i do areálu u konečné tramvaje v Horním Hanychově a Beranovu cestu. Kromě stánků s regionálními výrobky zde budou připraveny různé aktivity pro děti, po jejichž úspěšném absolvování získají děti na vrcholu Ještědu malý dárek. Program oslav Ještědu bude zároveň probíhat i ve městě. Zájemci se mohou zúčastnit Dne otevřených dveří Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou ve vozovně na Rybníčku, mohou se projet historickou tramvají do Hanychova a do Lidových Sadů nebo se seznámit s centrem Liberce trochu jinak, za doprovodu a výkladu odborného průvodce. Do oslav se zapojí i Severočeské muzeum a Galerie Lázně.

Na Ještěd se návštěvníci mohou dopravit několika způsoby. V provozu budou kabinová lanovka a sedačková lanovka Skalka, které u příležitosti oslav nabídnou slevy na jízdné, a společnost BusLine, a.s. připraví pro návštěvníky přepravu historickými autobusy od spodní stanice kabinové lanovky k chatě Ještědka.  

Vytvořeno 12.9.2014 15:14:20 | přečteno 413x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load