Kalendář zemědělských a ekovýchovných akcí

Vzdělávací a osvětové aktivity z oblasti zemědělství, rozvoje venkova a ekologické výchovy - ; to je jedna z priorit resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky Libereckého kraje. Kalendář vzdělávacích akcí patří již řadu let mezi nejdůležitější prostředky jejich propagace.

„Kalendář zahrnuje celkem 27 akcí z oblasti zemědělství a rozvoje venkova a 25 akcí z oblasti ekologické výchovy. Na jejich realizaci spolupracujeme s celou řadou subjektů, především pak s agrárními a ekologickými neziskovými organizacemi. Budou připravovány programy jak pro širokou veřejnost, tak pro odborníky,“ přiblížil obsah právě vydávaného kalendáře pro rok 2008 náměstek hejtmana Radim Zika.

Za zmínku stojí například již 7. krajské dožínkové slavnosti, které se letos uskuteční v blízkosti sychrovského zámku, Dny vína a regionálních potravin či celostátní kolo Ekologické olympiády žáků středních škol. V průběhu roku proběhne 12 ekodnů pro rodiny s dětmi.

Kalendář je doplněn prezentacemi projektů resortu. Je zde představeno Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje či aktivity státního podniku Lesy ČR v oblasti ekologické výchovy.

Kalendář bude k dispozici na kontaktním centru Krajského úřadu, v informačních centrech a samozřejmě při vlastních akcích. Elektronická forma pak bude umístěna na www.kraj-lbc.cz , www.ekovychovalk.cz a www.apic.cz .

ikona souboruKalendář vzdělávacích akcí

Vytvořeno 22.2.2008 14:39:23 | přečteno 774x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load