Krajský den včely v Oldřichově v Hájích

Již sedmý ročník akce bude zahájen v sobotu 28. května v 9.30 hod. v areálu Ekocentra Oldřichov v Hájích.

Včely jsou pro přírodu a zemědělství velmi důležité – opylují většinu užitných i planých rostlin. Bez nich by nebyla příroda tak pestrá a zemědělství by neprodukovalo dostatek potravin.

Co nejnázornější představení včelařství mezi širokou veřejností, podpora lidí, kteří se tomuto náročnému, ale krásnému oboru věnují, i získávání nových včelařů - to vše je cílem již sedmého ročníku Krajského dne včely a mladých včelařů. Ten proběhne stejně jako loni v Ekocentru Oldřichov v Hájích. Bohatý program bude určen jak zájemcům o včelaření, tak rodinám s malými dětmi.

„Pro návštěvníky budou připraveny živé ukázky včelaření s využitím skleněného úlu, různé hry a tvůrčí dílny s včelařskou tématikou i představení a prodej včelařských potřeb a samozřejmě včelích produktů,“ přiblížil program Vladimír Davídek, předseda liberecké okresní organizace Českého svazu včelařů. Liberečtí včelaři akci připravují ve spolupráci s hostiteli – Střediskem ekologické výchovy Libereckého kraje a Suchopýr o.p.s. Na programu se podílí také Liberecký kraj a německá Stanice ochrany přírody Neschwitz.

Chybět nebude ani vyhodnocení letošního ročníku dětské výtvarné soutěže Ze života včel či tradiční malování perníků.

Letošní Den včely probíhá v rámci projektu, který je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj z operačního programu CÍL III – Podpora přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko.

Více informací můžete nalézt na http://www.strevlik.cz/ .

Plakát akce také ikona souboruzde

Vytvořeno 10.5.2011 9:15:08 | přečteno 1841x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load