MARTINSKÁ SLAVNOST 2013: průvod s lucerničkami povede bílý kůň

Liberecká lesní školka LESMÍR zve všechny děti, rodiče i širokou veřejnost na oslavu svátku svatého Martina. Uskuteční se v Lidových sadech v pondělí 11.11.2012 od 16 do 18 hodin.

Program začne na kraji lesa nedaleko školky - v ulici Na Čekané pod “Wolkerákem”. Plamínkem z jedné svíčky, o který se všichni přítomní mezi sebou rozdělí, se rozsvítí lucerničky a celý průvod se vydá do lesa.

“Chladná podzimní doba odpradávna nutila lidi, aby si k sobě hledali cestu a pomáhali si. Martinská slavnost umožňuje prožít pocit vzájemnosti, společenství, tepla v lidských vztazích.” vysvětluje vzdělávací cíl ředitelka Martina Březinová.

Na kraji lesa bude čekat svatý Martin na bílém koni. Průvod dovede až na lesní mýtinu, kam děti chodívají na procházky. Zde, stejně jako ve starodávné legendě, potká Martin žebráka, se kterým se rozdělí o svůj plášť. Po představení se celý průvod vydá na zastávku tramvaje v Lidových sadech a cestou se děti budou moci na koni svézt. Navíc si budou moc odnést na památku opravdové podkovy, které bude Martin na svém koni celou cestu “ztrácet”. A možná že stopy koňských kopyt budou vidět v prvním sněhu sněhu, který by podle lidových pranostik měl svatý Martin přinést.

Na přípravě a organizaci této slavnosti se podílí nově vzniklé občanské sdružení Wrabec, jehož hlavním cílem je založit waldorfskou základní školku v Liberci. Reaguje na poptávku rodičů (nejen této waldorfské školky) po pokračování alternativního vzdělávání i během povinné školní docházky.

Pro podrobné informace lze kontaktovat ředitelku školky:

Martina Březinová
776 159 259
skolka@lesmir.cz

Liberecká lesní školka LESMÍR
Alšova 576/8a, Liberec
www.lesmir.cz

Vytvořeno 11.11.2013 11:12:41 | přečteno 430x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load