Mezinárodní den zvířat aneb Chov zvířat v péči člověka

Jak již napovídá zvolené téma Mezinárodního dne zvířat pro letošní rok „Chov zvířat v péči člověka“, je tato akce Ekoporadny ORSEJ zaměřena především na osvětu a prezentaci práce těch institucí, které se starají nejen o záchranu, ale zvláště o kvalitní chov divokých zvířat. Díky finanční podpoře Libereckého kraje budou v rámci tohoto dne nabídnuty především žákům základních a mateřských škol cenné informace a poznatky ze severočeských zoologických zahrad, z chovů terarijních zvířat, bezobratlých druhů jako jsou například brouci, pavouci a v neposlední řadě informace z cíleného chovu lesní zvěře v oborách (zubři, jeleni, daňci…).

Formou her, vědomostních testů a tvůrčích dílen připravených právě na výše uvedené téma „Chov zvířat v péči člověka“ si návštěvníci uvědomí potřebné souvislosti a především potřebu a nutnost existence těchto zařízení.

ikona souboruPozvánka

Mezinárodní den zvířat je tentokrát v České Lípě připraven jako tzv. „veletrh informací“, kdy si žáci mohou vybrat z připravených prezentací zoologických zahrad v Liberci, Děčíně, Ústí nad Labem a Zooparku Chomutov, z prezentací českolipského vlastivědného muzea, z prohlídek exotického světa zvířat v jeho prvním patře, mohou nahlédnout do světa moří a oceánů v přízemí hlavní budovy či zavítat do regionálních přírodovědných expozic druhého patra. Množství připravených aktivit přinese všem zúčastněným nejen přírodovědné poznání, ale také radost z tvůrčí a tematicky zaměřené kreativní práce každého z nich.

Kontaktní osoba:
Ing. Marta Knauerová, Vedoucí přírodovědného oddělení
tel:  725 099 727
knauerova@muzeumcl.cz

Vytvořeno 18.9.2012 10:06:39 | přečteno 656x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load