Nehrajte geohru! Vytvořte si vlastní!

Již potřetí se u příležitosti Dnů GIS Liberec otevírá možnost získat ocenění s vlastní tzv. geohrou v rámci soutěže Toulky po mapách.

Sama geohra v sobě zahrnuje poměrně jednoduchý princip, kdy prostřednictvím mapové aplikace máte určit polohu čehokoli, čemu lze přiřadit umístění na mapě, a soutěžit tak v tom, jak přesně polohu určíte. Nemusí se nutně jednat o hrady, rybníky či vrcholy hor, ale také méně obvyklá témata – tváře slavných jmen či tradiční pokrmy. Geohry již vytvořené si můžete zahrát na stránkách http://geohra.kraj-lbc.cz/ .

A pokud jste je již všechny vyzkoušeli, nezbude Vám než si začít tvořit vlastní, aktivně se zapojit a z vlastních fotografií nebo třeba mp3 skladeb si sestavit vlastní atraktivní a současně poučnou geohru. Přihlásit do soutěže se může každý. Jediným omezením pro Vás bude mapa celého světa.

Práce na vytvoření nové geohry není technicky obtížná, ale je časově náročná. I proto jsou oceněni všichni účastníci. Ti nejlépe ohodnocení odbornou porotou získají hezké publikace nebo předplatné National Geographic, absolutní vítěz pak turistický GPS přístroj.

Popis tvorby, propozice soutěže a možnost registrace do ní najdete na webových stránkách http://env.kraj-lbc.cz/mapserv/geohra/soutez2011.php.

S případnými dotazy k soutěži nebo žádostí o zaškolení se obracejte na Ing. Irenu Koškovou, odbor životního prostředí a zemědělství, tel. 485 226 412.

Uzavírka soutěže je 7. listopadu 2011. Nejlepší vytvořené geohry budou pak oceněny v rámci Dnů GIS Liberec, které se konají ve dnech 22. – 24. listopadu 2011 v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Samotné Dny GIS Vám nabídnou možnost seznámit se s geografickými informačními systémy, tedy se systémy pro tvorbu map a správy dat v jejich geografické dimenzi. Již pojedenácté se konají ve spolupráci Libereckého kraje, Technické univerzity v Liberci, Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci a dalších spolupracujících organizací Více informací o nich naleznete na http://www.dnygis.cz/ .

Odkazy
http://geohra.kraj-lbc.cz  
soutěž: http://env.kraj-lbc.cz/mapserv/geohra/soutez2011.php  
http://www.facebook.com/geohra

Vytvořeno 23.9.2011 11:10:59 | přečteno 631x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load