Oslava Dne stromů 2012

V sobotu dne 20. října 2012 v Oldřichově v Hájích společně oslavíme Den stromů a přesvědčíme se, jak důležitou úlohu zastávají stromy v krajině.

Stromy v blízkosti domů, stromy u kapliček a křížů, stromy na rozcestích a podél cest anebo stromy stojící jen tak na volném místě v krajině mají nejen estetický význam, ale především plní další důležité funkce. Přijďte proto zjistit, jaký význam mají stromy v krajině a jaké významné stromy máte v okolí.

Čeká vás den plný aktivit zaměřených na stromy a les. V laboratoři se dozvíte, jaká jsou pro a proti zachování alejí, zblízka (pomocí binokulárních lup) se podíváte na jednotlivé části stromu a seznámíte se s významnými alejemi v našem okolí.

Další aktivita se týká památných stromů Liberecka. Formou příběhů a fotografií vám ukážeme, jaké významné stromy rostou kolem vás, a poskytneme vám také zajímavé tipy na výlety k některým z nich. Pokud si budete chtít odpočinout, připraveno bude promítání o památných stromech.

Nezapomeneme ani na děti, pro které připravujeme zejména venkovní aktivity. První z nich bude o významu solitérních stromů, kde děti při šplhání na strom zjistí, jaká zvířátka v něm žijí a k čemu strom potřebují. Při druhé hře si zahrají Mikádo ve velkém vydání.
I ve staré budově bude na návštěvníky čekat několik „zastavení“. Pro tvořivé duše plánujeme výrobu podzimních přáníček z ručního papíru, a pokud se někdo bude chtít zahřát, rádi ho pozveme do naší čajovny v krásném prostředí malované místnosti. K dostání tam budou chutné čaje z plodů stromů. Nebude chybět ani tradiční divadlo, ježdění na koni, prodej dřevěných výrobků od místních řemeslníků a hudební vystoupení kapely Orchestrion.

Plakát na akci ZDE

Vytvořeno 11.10.2012 9:14:07 | přečteno 691x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load