Oslavte Světový den ochrany životního prostředí v oblastech postižených válkou

Zoologická zahrada Liberec si vás dovoluje pozvat na akci spojenou se Světovým dnem ochrany životního prostředí v oblastech postižených válkou.

V minulém století sužovalo Zemi přes 90 ozbrojených konfliktů od světových válek po války občanské. Války se podepisují především na životech lidí, ničí však významnou měrou i životní prostředí. V zemi, kde vládne nejistota, finanční krize a střelné zbraně není místo pro účinnou ochranu vegetace a volně žijících zvířat. Žádné akce nepomohou změnit výše předložená fakta, více informací ale může změnit lhostejné postoje.

Dne 6. listopadu 9.00 - 16.00 hod.

Program:

od 9.00 hod. Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec - Divizna: Povídání o lidech, zvířatech a přírodě v ohrožených oblastech. O Bosně, Srí Lance a Burkina Faso budou přednášet Šárka Felixová za organizaci Sahel a Jana Eichlerová za organizaci Hands for Help.

Vstup na přednášku - zdarma, nutná předchozí rezervace

10.00 - 16.00 areál ZOO - zástupci 31. brigády radiační chemické a biologické ochrany Liberec předvedou návštěvníkům možnosti biologické ochrany, zájemcům ukáží armádní vybavení a účastníci zahraničních misí povypráví o svých zkušenostech. Vojáci Veterinární jednotky Grabštejn předvedou ukázky speciálního výcviku psů - vyhledávání narkotik, zbraní a osob.

POZOR!!!

Každý účastník přednášky získá dne 6. listopadu 50% slevu na vstupné do ZOO Liberec.

Vytvořeno 31.10.2006 10:14:13 | přečteno 499x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load