Oslavy Dne Země

Dvaadvacátého dubna oslavují lidé na celém světě Den Země - ; svátek naší modré planety. Lidé tím dokazují, že ochrana životního prostředí na Zemi jim není lhostejná. Na podporu způsobu života, který je pro naší planetu příznivější, se pořádají nejrůznější akce, pochody, koncerty, sázejí se stromy, čistí se a uklízí příroda.

Resort rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky Libereckého kraje se v letošním roce opět výraznou měrou podílí na oslavách Dne Země v našem kraji.

„Akce proběhnou v úterý ikona souboru22. dubna ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a v sobotu ikona souboru26. dubna v areálu Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje v Oldřichově v Hájích. Budou připraveny různorodé aktivity určené především dětem, nicméně i dospělí návštěvníci si budou moci vyzkoušet přírodovědná pozorování, práci s přírodními materiály či se pobavit při zajímavém doprovodném programu,“ přiblížil letošní program náměstek hejtmana Radim Zika, který převzal záštitu nad konáním ekodne v Oldřichově v Hájích.

Program bude opravdu bohatý. Českolipskou akcí, konanou pod záštitou starostky České Lípy Hany Moudré, bude prolínat téma Les, jeho význam a ochrana. Vedle pestrých aktivit pro děti i dospělé bude připravena fotogalerie s lesní tematikou, představí se sokolníci s ukázkami dravců, k dispozici budou přírodovědné expozice...

Den Země v oldřichovském ekocentru bude věnován 40. výročí vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Vedle tematických tvůrčích aktivit si budou moci zájemci vysadit stromek do Jizerských hor či se pobavit při pohádkovém divadelním představení.

Vytvořeno 3.4.2008 13:41:44 | přečteno 855x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load