Oslavy Dne zvířat

Den zvířat   foto

Každoročně dne 4. října si lidé na celém světě připomínají Světový den zvířat. Datum bylo zvoleno na počest Svatého Františka z Assisi, který byl velkým milovníkem zvířat a proslavil se postavením prvních živých jesliček o Vánocích roku 1223. Cílem svátku je, abychom si uvědomili, že planeta Země není místem k žití jen pro člověka, ale patří všem živým tvorům.

Oslavy proběhnou na řadě míst v kraji. Největší v sobotu 30. září od 10.00 do 17.00 hod. v ekocentru v Oldřichově v Hájích a ve středu 4. října od 10.00 do 16.00 hod. ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě, další například při domech dětí a mládeže v Jablonci nad Nisou a Novém Městu pod Smrkem.

„Na programu akcí bude seznámení veřejnosti s prací útulků a záchranných stanic pro handicapované živočichy, chovatelská a veterinární poradna, různé tématicky zaměřené aktivity pro děti a řada dalšího - v Oldřichově v Hájích například projížďky na huculských koních,“ popsal program Radim Zika, náměstek hejtmana Libereckého kraje pověřený vedením resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky, který nad oldřichovskou akcí převzal záštitu. Program v České Lípě pak proběhne pod patronátem místostarosty Města Česká Lípa Jana Stejskala.

Oslavy jsou realizovány v rámci krajského projektu Regionální systém environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Libereckého kraje (ORSEJ), který byl podpořen z Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů spolufinancovaného ze státního rozpočtu ČR (MŽP) a Evropského sociálního fondu v ČR. Bližší informace o oslavách i projektu lze nalézt na www.ekovychovalk.cz.
Vytvořeno 24.8.2006 12:17:13 | přečteno 634x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load