Pozvánka na akreditovaný seminář

DOTEK – Dům obnovy tradic, ekologie a kultury, Horní Maršov, východní Krkonoše zve všechny zájemce na akreditovaný seminář na téma: Storytelling – Jak vychovávat příběhem.

Věříte v sílu příběhu? Chcete svým dětem nebo žákům umět předat důležité informace, hodnoty, pravidla a silný zážitek vyprávění skrze příběh? Chcete se naučit klíčové vypravěčské dovednosti?

Vyprávíme všichni každý den, ale ne všichni vědomě používáme své vypravěčské dovednosti a nazvali bychom se vypravěčem. Právě metoda storytelling vám pomůže v sobě objevit a nakrmit vypravěče tak, že vám všichni budou viset na rtech a chtít po vás další příběh. Vždyť i vyprávění je řemeslo, které se dá naučit stejně jako cizí jazyk nebo hra na hudební nástroj. Důležité je věřit a trénovat.

Storytelling je svébytně autorská disciplína, která vás provede mnoha druhy technik a her, a ukáže vám cestu předání látky skrze příběh. Objevte, co je to přirozená síla příběhu a jak příběh u dětí funguje v chápání a vnímání světa. Nač je ve vzdělávacím procesu storytelling vhodný, jak ho využít jako motivaci nebo prostředek pro předání informací, hodnot, zkušeností a zážitků.

Vyzkoušíte si základní praktické techniky, seznámíte se s klasickou i vzdělávací strukturou příběhu a sami si vytvoříte edukativní příběh, který v závěru kurzu povyprávíte.

Obsah kurzu:

Příprava vzdělávacího příběhu k vyprávění

Postupy a techniky vyprávění příběhu

Trénink vypravěčských dovedností - interpretační, improvizační a herecká cvičení:

- naučíte se zaujmout svou vlastní osobitostí

- budete vyprávět nejen slovy, ale i hlasem a pohybem celého těla

- naučíte se účinně využívat vlastní fantazii a imaginaci

Storytelling se navrací k hluboce zakořeněné tradici vyprávění. Vypravěč a jeho příběh mají společně obrovskou moc cele si získat vaše děti! Rozesmát je nebo dojmout, pobavit nebo inspirovat k úvahám. Tato vypravěčská moc však není žádné kouzlo, je to dovednost, kterou všichni máme a můžeme se v ní zdokonalovat.

Seminář vedou lektoři ze spolku Storytelling, který se snaží prosadit storytelling jakožto jedinečnou zábavně-vzdělávací metodu, a proto dlouhodobě spolupracuje s kulturními a vzdělávacími institucemi a školami.

Barbora Schneiderová

Ředitelka spolku Storytelling , lektorka vyprávění, dramaturgyně a rozhlasová a divadelní autorka. Storytelling studovala v norském Oslu a jako stážistka pracovala ve Skotském storytellingovém centru v Edinburghu.

Místo konání: DOTEK, Horská 175, 542 26 Horní Maršov (na trase Trutnov-Pec p. Sněžkou)

Termín a čas: 6. března: 13.00 – 19.00, 7. března: 9.00 – 12.00, 13.00 – 16.00

Cena : 1400 Kč. V ceně není ubytování (1 noc = 300 Kč) a strava (plná penze 190 Kč), lze si objednat individuálně.

Celkem 16 vyučovacích hodin programu. Účastníci obdrží akreditované osvědčení.

Pořadatel: Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory – SEVER, Brontosaurus Krkonoše, www.sever.ekologickavychova.cz

Uzávěrka přihlášek: 10.2. 2017 na adrese: sever-prihlasky@ekologickavychova.cz  

Vytvořeno 6.1.2017 14:12:23 | přečteno 2999x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load