Pozvánka na Ořechový den do Sluňákova

Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s. ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc, Olomouckým krajem a Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR pořádá dne 20. září 2014 akci "Sedm bran k přírodě Litovelského Pomoraví aneb Ořechový den", v rámci které bude slavnostně otevřen Dům přírody Litovelského Pomoraví.

Otevření Domu přírody Litovelského Pomoraví pro veřejnost
plakát
Komentované prohlídky areálu DPLP k autorským dílům F. Skály (Rajská zahrada), M. Fekara (Lesní chrám, Kouzelný les), M. Šejna (Sluneční hora), M. Hubáčka (Ohniště Zlaté spirály) za účasti autorů. Sraz účastníků u vchodu do Sluňákova v 10.00, 11.30, 13.00 a ve 14.30.
10.30 Divadlo Tramtárie: Pohádka O pračlovíčkovi v sále.
13.00 Premiéra filmu Litovelské Pomoraví (režie Miroslav Souček) .
16.00 druhé promítání filmu spojeno s besedou o areálu DPLP s účastí Františka Skály, Miloše Šejna, Miloslava Fekara a Marcela Hubáčka a Projektil architektů.
18.30 Koncert: Květy, Jarda Svoboda a Jana Kaplanová (Traband)
Výstava plakátů ve vstupní hale Suňákova. Představení nejlepších studentských prací Střední polytechnické školy Olomouc s námětem DPLP.
Cyklistům i pěším bude po dobu akce otevřeno Informační středisko CHKO Litovelské Pomoraví – Šargoun nedaleko Litovle s expozicí o včelařství a 3D filmem o Litovelském Pomoraví.

Ořechový den pro rodiče s dětmi v Domu přírody Litovelského Pomoraví
Hravá stanoviště s úkoly pro děti a rodiče z připravovaných materiálů projektu Sedm bran k přírodě Litovelského Pomoraví. Setkání s přírodou. Otevřená výtvarná dílna. Doprovodná výstava studentských prací. Prodej a prezentace regionálních produktů. Písňohraní s Květou Fridrichovou. • Prodej a ukázka dřevěných hraček z dílny Sýkorky • Nabídka a ochutnávka produktů ze sladkého vstupného s vyvěšenými recepty • Lesní dětský klub Bažinka se představuje: prohlídka, možnost zápisu, ukázky činností, stanoviště pro děti, www.bazinka.cz • Procházka na Loveckou chatu • Sluňákovské občerstvení. • Skanzen Příkazy pořádá v době 13–18 hodin jarmark domácích a řemeslných výrobků a folklorní slavnosti. Bližší informace k této akci můžete získat u stánku skanzenu během Ořechového dne.

Vstup zdarma - sladké nebo slané vstupné (vámi doma upečené výrobky) z ořechů. Vytištěné recepty k vašim výrobkům, budou hned vyvěšeny k přečtení.
Jednotlivé vstupné 30 Kč. Rodiny s dětmi 60 Kč.

Další informace www.slunakov.cz

Vytvořeno 29.8.2014 11:38:05 | přečteno 354x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load