Pozvánka na přednášku Imaginární zahrady

Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu a Francouzský institut v Praze pořádají v pondělí 11. června 2012 od 18.00 hod zajímavou přednášku Imaginární zahrady. Francouzský zahradní architekt Xavier Perrot bude hovořit o svém přístupu k práci, vnímání prostoru, o svých projektech. Přednáška bude simultánně tlumočena.

Xavier Perrot společně s Andym Cao vlastní projekční ateliér Cao/ Perrot studio. Prosluli především svými uměleckými instalacemi v zahradách a použitím netradičních materiálů v zahradní architektuře, vytváří imaginární takřka surrealistické prostory na pomezí umění a zahradní architektury. 

Za inovační používání materiálů v zahradní architektuře byli Xavier Perrot a Andy Cao oceněni v New Yorku cenou Material Connexion Medium Award.

Xavier Perrot byl v roce 2008 oceněn za svou práci francouzským ministrem kultury a zařazen do prestižního alba ''Nouveaux album des jeunes architectes et paysagistes''. 

Kapacita míst je omezena.

Na přednášku je možné hlásit se dopředu zde: http://www.szkt.cz/kalendar-akci/kalendar-akci-pro-rok-2009-2.html

Vstupenky bude možné zakoupit rovněž přímo na místě v den přednášky.

Vstupné na přednášku činí 150 Kč zvýhodněné (student, člen SZKT) 100 Kč

Více o přednášejícím se můžete dočíst v rozhovoru pro časopis Zahrada Park Krajina 1/2010, který je rovněž dostupný v elektronické podobě na stránkách společnosti: http://www.zahrada-park-krajina.cz/index.php?option=com_content&view=category&id=63&Itemid=127

Podrobnější informace o přednášce naleznete rovněž v novém čísle ZPK 1/ 2012 v rubrice aktuality a diskuze či na stránkách Francouzského institutu v Praze: http://www.ifp.cz/Xavier-Perrot

Více o přednášejícím též na http://www.caoperrotstudio.com/

Vytvořeno 29.5.2012 11:31:12 | přečteno 564x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load