Pozvánka na seminář Rostliny, které ovlivnily svět

Středisko ekologické výchovy DIVIZNA pořádá v pátek 1. března 2013 akreditovaný seminář na téma: Rostliny, které ovlivnily svět, který lektoruje Mgr. Helena Nováčková.

Jedná se o akreditovaný instruktážní seminář určený pro pedagogy II. stupně ZŠ a středních škol.

„I nenápadné rostliny mají svou historii, ovlivnily léčení různých chorob, nasytily lidi, ale staly se pro člověka i nebezpečnými. Roli v dějinách nehráli vždy jen králové, ani lidové masy, ani katastrofy, ale nenápadné rostliny…“.

Cílem semináře je poznání nejvýznamnějších rostlin, které ovlivnily lidstvo, a pochopení, jak jejich pěstování spoluutvářelo a stále mění podobu krajiny i lidské společnosti v různých historických etapách. Téma „Rostliny, které změnily svět“ můžeme využít také při přípravě tematického dne pro druhý stupeň ZŠ. Aktivity podporují kooperativní výuku a učení v souvislostech. Dalším cílem je podporovat spolupráci dětí ve skupině, rozvíjet dobré vztahy v kolektivu. Účastníci získají CD s popisem jednotlivých stanovišť tematického dne.

Datum konání: Místo konání:
PA 1.3. 2013 9:00 – 15.00 hod SEV DIVIZNA LIBEREC
Lektor: Mgr. Helena Nováčková, CEA Sluňákov
Režijní poplatek: 300 Kč, malé občerstvení zajištěno

Přihlášky posílejte mailem nejpozději do 22.2.2013  a uveďte prosím: jméno, příjmení a titul účastníka, školu / organizaci, město, tel. kontakt .

Za organizátory:
Lenka Dědková
Městské středisko ekologické výchovy
DIVIZNA, Liberec
tel: 482 712 982, 487 377 146
e-mail: dedkova@zooliberec.cz; http://www.zooliberec.cz/divizna

Vytvořeno 4.2.2013 14:09:40 | přečteno 580x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load