Pozvánka na výstavu Ochrana přírody v Libereckém kraji

Rádi bychom Vás pozvali na naučnou výstavu „Ochrana přírody v Libereckém kraji“, která se uskuteční ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje  v termínu  2- 30. březen 2016.

Výstava je zaměřená jednak na územní ochranu, kdy představí všechna  velkoplošná chráněná zemí Libereckého kraje (chráněné krajinné oblasti a národní park), dále pak na druhovou ochranu, kdy se bude věnovat zvláště chráněným druhům živočichů a rostlin a jejich výskytu v Libereckém kraji.  Začneme od velkých šelem  (vlk, rys) a skončíme u brouků, motýlů, vážek.  Část výstavy bude věnována aktivní ochraně přírody, kdy bude možné zjisti jak se  pomocí „chytrého“ telefonu zapojit do mapování chráněných živočichů, jak se stát strážcem ochrany přírody apod.  Výstava bude doplněna exponáty druhů zapůjčených ze Severočeského muzea v Liberci, ukázkou budek pro netopýry, sýce, rorýse atd.

ikona souboruPOZVÁNKA

Pro školní kolektivy, především I. stupně, nabízíme komentovanou prohlídku výstavy, kdy , kromě výše uvedeného, si budou moci žáci poslechnout hlasové projevy žab a ptáků, sami  si v interaktivním koutku zahrají na zoology či botaniky a ověří si tak své znalosti. Pro všechny jsou na konci připraveny drobné, tématické, odměny, které děti určitě potěší. Pro pedagogický doprovod pak bude k dispozici publikace „Maloplošná chráněná území Libereckého kraje“, i další materiály z oblasti ochrany přírody.  Dobu trvání prohlídky  předpokládáme  do 60 minut.

V případě Vašeho zájmu o komentovanou prohlídku s doprovodným programem se obracejte na Ing. Radku Vlčkovou, tel. 485226401 nebo email radka.vlckova@kraj-lbc.cz. 


Vytvořeno 1.3.2016 16:35:41 | přečteno 208x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load