Projekt Via Fabrilis sklízí úspěchy

Nedávno dokončený projekt Via Fabrilis – cesta řemeslných tradic, zaměřený na rozvoj cestovního ruchu a zachování kulturního dědictví v příhraničním území, sklízí úspěchy. Dostal se mezi 20 nejúspěšnějších projektů Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika–Polská republika 2007–13.

V konkurenci této TOP20 jej můžete i vy svým hlasem na adrese:

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHE1eS04V3Fja1JhSk1HNjNVVTJrTFE6MQ

Projekt měl přinést společné výstavy partnerů na obou stranách hranice (Krkonošské muzeum Správy KRNAP a Muzeum Ceramiki Boleslawiec) a vydání řady publikací propagujících řemeslné tradice. Zahrnoval také rekonstrukci kulturní památky tří historických domků na náměstí Míru ve Vrchlabí (se sídlem Hlavního informačního střediska Správy KRNAP) a dostavbu repliky čtvrtého historického domu, zbořeného na začátku 50. let 20. století, čímž byly rozšířeny výstavní prostory o novou expozici tradičních krkonošských řemesel. Rekonstruováno bylo také partnerské muzeum v Boleslawci.

Významným počinem v rámci propagace kulturního dědictví regionu bylo vytvoření stezky Via Fabrilis – cesty řemeslných tradic. Ta vede po trase Vrchlabí – Boleslawiec a spojuje místa z daného úhlu pohledu významná a zajímavá. V nich se na české straně, od Vrchlabí po Harrachov, přes Jilemnici, Poniklou, Vysoké nad Jizerou a Paseky nad Jizerou, mohou návštěvníci prostřednictvím muzejních expozic či exkurzí do provozu seznámit s tradicí a někde i současností jak některých více či méně běžných řemesel, tak i čistě krkonošských specifik (http://www.viafabrilis.eu/).

Projekt „Via Fabrilis – cesta řemeslných tradic“ připravila Správa KRNAP společně spolu s Muzeem keramiki v polském Boleslawci. Jeho cílem bylo podpořit rozvoj cestovního ruchu a zachování kulturního dědictví v příhraničním území. Projekt celkem za více než 615 tisíc € byl podán v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika–Polská republika 2007–13.

Kontakt:
Radek Drahný, tiskový mluvčí
vedoucí oddělení styku s veřejností
Správa Krkonošského národního parku
Dobrovského 3, 543 01 Vrchlabí
gsm: +420 737 209 900
e-mail: rdrahny@krnap.cz
www.krnap.cz, www.facebook.com/spravakrnap

Vytvořeno 15.4.2013 15:44:20 | přečteno 431x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load