Projekt Zvyšování kvality a efektivity v předškolní environmentální výchově byl ukončen

V říjnu skončil ve Středisku ekologické výchovy Libereckého kraje v Oldřichově v Hájích dvouletý projekt s názvem Zvyšování kvality a efektivity v předškolní environmentální výchově. Rozsáhlý projekt byl podpořen z fondů Evropské Unie, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Cílem projektu bylo prostřednictvím seminářů, konferencí s praktickými příspěvky a dalších aktivit rozvíjet a zvyšovat kompetence pedagogů Libereckého kraje v oblasti environmentální výchovy, moderních výchovných a vzdělávacích metod, environmentální psychologie, kritického myšlení, ale i šetrného provozu v mateřských školách.

V rámci projektu byla také přeložena a vydána kniha Příroda – Děti – Zahrada – Dílna od německé autorky Irmgard Kutsch. Jde o čtyřdílnou řadu knih, které jsou plné inspirativních nápadů, aktivit a činností, jak s dětmi trávit čas venku a rozvíjet tak jejich ohleduplnost k přírodě.

S koncem projektu ale určitě nekončí vzdělávání pedagogů z mateřských škol Libereckého kraje v oblasti ekologické výchovy. I v následujících letech bude Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje pokračovat v realizaci seminářů, ale i krajských konferencí, které se setkaly s velkým úspěchem jak díky dílnám, tak i exkurzím do různých vzdělávacích zařízení.  Učitelé mateřských škol tak budou mít neustále možnost se vzdělávat v oblasti environmentální výchovy a získávat další nápady a inspiraci pro svou pedagogickou práci. Zároveň bude i nadále fungovat pravidelná informační rozesílka, a to čtyřikrát za rok.

Kontakt: 
Mgr. Eva Vlachová
lektor ekologicko-výchovných programů
Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje,
příspěvková organizace
Oldřichov v Hájích 5, 463 31
tel.  + 420 482 360 021
+ 420 482 360 011
e-mail: eva.vlachova@strevlik.cz
http://www.strevlik.cz

Vytvořeno 5.1.2012 10:47:33 | přečteno 1964x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load