Prolínání - sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel

Zajímavou akci pro širokou veřejnost doplněnou o řadu doprovodných akcí nejen pro děti pořádá dne 17. května 2008 Město Smržovka v parku u Parkhotelu ve Smržovce. Součástí akce je také Den jizerskohorských jídel.

Jak napovídá podtitul akce, celý den bude zaměřen na řemesla více i méně tradiční pro náš kraj. Představí se a své výrobky budou prodávat nejen výrobci skleněných šperků či figurek, ale také kovář, keramici, košíkáři, výrobci ovocných moštů, domácích pralinek, bylinkových polštářků, medoviny a mnoha dalšího. Návštěvníci budou moci zhlédnout ukázky několika řemesel a některé z technik, jako například zpracování ovčí vlny, si i vyzkoušet.

Dále se uskuteční nesoutěžní přehlídka domácích dobrot „Přineste prosím s sebou svoji buchtu“ z domácí produkce místních lidí. Domácí dobroty jako koláče, medy, vína apod. budou nabídnuty za mírný dobrovolný poplatek, výtěžek celé akce pak bude věnován na další opravy kostela sv. Archanděla Michaela a nákup výtvarných potřeb pro děti z MŠ a ZŠ Smržovka.

Dále se uskuteční zábavně - osvětový program pro celou rodinu s tématikou „šetrného papírování“ a domácího kompostování, ukázka chovu některých druhů a plemen hospodářských zvířat, lanolezení v korunách stromů, malování na hedvábí, divadlo Rolnička pro děti a mnoho dalšího. Po celou dobu jarmarku bude možné ochutnat tradiční jizerskohorská jídla.

Během dne budou představeny brožurky regionálních řemeslníků a výrobců potravin z Jizerských hor, Frýdlantska a Českého ráje. Za oblasti Frýdlantsko a Český ráj se představí také již fungující regionální značky „Vyrobeno na Frýdlantsku“ a „Regionální produkt Český ráj“. Tyto značky zákazníkovi zaručují, že kupuje výrobek určité kvality a z místních surovin.

Podaří se podobná spolupráce podnikatelů i na území Jizerských hor?

Akce je pořádána s mediální podporou Českého rozhlasu Sever, který bude živě vysílat z místa v časech 10 -11 hod. a 12 - 13 hod., připraví soutěže pro děti i dospělé o propagační předměty ČRo Sever a zájemci si budou moci vyzkoušet i moderování.

Cílem celé akce je upozornit veřejnost a představit jí pestrost i množství produktů, které vznikají v našem regionu schopnýma rukama místních lidí. Dalším motivem je podpora možností vzniku regionální značky místní produkce z Jizerských hor. V neposlední řadě je účelem i podpora spolupráce místních podnikatelů, ať už formou podnikatelských sítí, prodejen místní produkce zapojených i v cestovním ruchu nebo zpracovatelských a dodavatelských družstev.

Na viděnou 17. května 2008 ve Smržovce u Parkhotelu.

S finanční podporou Libereckého kraje akci pořádá:
Město Smržovka, Občanské sdružení Michael Smržovka, Patrik Bonnan - Parkhotel Smržovka, Penzion U Potůčku ve Smržovce.

ikona souboruProlínání plakát

ikona souboruProlínání den jídelVstup volný. Více na www.smrzovka.cz , tel: 483 369 325

Vytvořeno 9.5.2008 11:23:11 | přečteno 496x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load