Semináře v DIVIZNĚ

Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec - DIVIZNA připravilo na začátek roku 2013 zajímavé semináře pro pedagogické pracovníky.

Č. 61213 KRITICKÉ MYŠLENÍ v environmentální výchově

Akreditovaný seminář, jehož náplní jepráce s informacemi nejen v environmentální výchově. Učitelé se seznámí s různými strategiemi manipulace, nátlaku a možnostmi obrany proti nim. Pozornost je rovněž věnována mediální manipulaci a ovlivňování veřejného mínění. Cílem kurzu je posílit u pedagogů kritické myšlení, tedy schopnost vytvoření odstupu od přijímaných zpráv a rozlišování různých druhů informací. Poznatky, které učitelé získají na tomto kurzu jsou využitelné rovněž pro další průřezová témata - Mediální výchova a Osobnostní a sociální výchova.

Datum konání: Místo konání:

UT 15.1.13 13.00 – 17.00 hod  SEV DIVIZNA LIBEREC
Lektor: Ing. Petra Lachnittová, Škola komunikace, vzdělávací centrum, Liberec
Režijní poplatek: 300 Kč

Č. 71213  PEDAGOGICKÉ SDÍLENÍ - CO CHCETE VĚDĚT O PROJEKTECH (OPEN SPACE TECHNOLOGY)

Tento netradiční seminář umožní pedagogům nácvik a pochopení nové metody - Open space technology. Nejde o žádnou virtuální realitu, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale o netradiční způsob vzdělávání na principu sdílení zkušeností, postřehů, názorů a informací.  Ač to může znít neuvěřitelně, každý je na takovém semináři spoluorganizátorem, lektorem i účastníkem zároveň. Tutot metodu můžete využít i jako netradiční vyučování.  Všechno, co potřebujete s sebou na tento seminář, jsou otázky, které se týkají projektů – od přípravy projektu, podání žádosti, přes vlastní realizaci až k závěrečným fázím a udržitelnosti -  na které chcete najít odpovědi…

Datum konání: Místo konání:

ST 13. 2. 2013, 13.00 - 17.00 hod SEV DIVIZNA, Liberec
Lektor: Ing. Petra Lachnittová, Škola komunikace, vzdělávací centrum, Liberec
Režijní poplatek: 200 Kč

Č. 151213 Textilní technika - MOLAS

Akreditovaná dílna na které si ukážeme, jak ze zbytků barevných látek, které má téměř každý doma, lze vyrobit pomocí méně známé textilní techniky šitou kapsičku s aplikací – například na mobil nebo na kosmetiku, malou kabelku apod. Technika Molas je práce s textilním materiálem (barevnými kousky látek) jejíž podstata spočívá ve vrstvení, našívání a následném prostřihávání  látek. Výsledkem jsou pak originální pestrobarevné textilní obrazce. Přineste si s sebou: látku velikosti kapsičky, další barevné kousky látek, jehlu, nitě do barvy. Vyzkoušíte si starou techniku práce s látkou a získáte inspiraci pro práci s dětmi – například pro výrobu drobných dárků.

Další materiál a pomůcky v ceně.

(Poslední volná místa!)

Datum konání: Místo konání:

PO : 18.2. 2013 13.00 – 16.00 hod SEV DIVIZNA
Lektor: Miroslava Nováková dipl.ek., SEV DIVIZNA
Režijní poplatek: 200 Kč

Přihlášky posílejte mailem na adresu: dedkova@zooliberec.cz  s uvedením jména účastníka, školy, telefonu a předpokládaným způsobem úhrady poplatku.

Kontakt:
Lenka Dědková
Městské středisko ekologické výchovy
DIVIZNA, Liberec
tel: 482 712 982, 487 377 146
e-mail: dedkova@zooliberec.cz; http://www.zooliberec.cz/divizna

Vytvořeno 10.1.2013 15:25:12 | přečteno 844x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load