Siegfried Weiss - Roční doby v Jizerských horách

Přijměte pozvání na promítání diapozitivů Siegfrieda Weisse, velkého milovníka, znalce a autora fotografických knih o Jizerských horách. Své diapozitivy, které pořídil během několika let vám se svým komentářem a vyprávěním představí v úterý 11. února 2014 v 17.00 hodin v památníku v Domě Jany a Josefa Scheybalových v Jablonci nad Nisou.

Fotografováním krajiny se jablonecký rodák Siegfried Weiss zabývá téměř šedesát let. Mimo Jizerských hor je také velký obdivovatel a znalec Lužických hor, Českého ráje a Krkonoš. Fotograficky se však stále nejvíce vrací ke své domovské krajině – a to právě k Jizerkám. Všechny tyto krajiny  zobrazil ve svých fotografických, autorských  knihách a publikacích. Vůbec poprvé se publikačně podílel jako spoluautor na knize Jizerské ticho, která byla vydána v roce 1978. Další knihy a publikace již tvořil samostatně a to většinou až po roce 1990. Zmiňme například tituly Kouzelný Český ráj, Píseň o lese, Rybníky Českého ráje a z nádherných nástěnných kalendářů třeba Český ráj nebo Moje Jizerky.

Akci pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s.  za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou – www.jablonec.com

Vytvořeno 6.2.2014 13:31:42 | přečteno 322x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load