Slavnosti slámy 2012 - Slaměný dinopark

Slavnosti slámy 2012 jsou již tradiční třítýdenní akcí, jejíž hlavním bodem je SLÁMA. Každoročně několik mladých umělců vytvoří kostry a korpusy soch, které poté tzv. obalovači pokryjí slámou. V letošním roce se ve Šťastné zemi rozhodli pro téma DINOPARK, takže od 11. do 31. srpna v areálu povstanou k životu více jak dvě desítky prehistorických tvorů a rostlin.
Někteří z tvorů jsou dokonce v životní velikosti, proto nezapomeňte na své fotoaparáty. Sochy jsou umístěné také v prožitkovém Geoparku, který je součástí areálu a nachází se v příjemně zastíněném údolí, což určitě oceníte zvláště v parných dnech. Těšit se můžete také na SLÁMOVÝ HRAD s BLUDIŠTĚM, vytvořený ze dvou stovek velkých slámových balíků, tzv. rolád nebo na slaměnou arénu, ve které budou probíhat každodenní zápasy těch z vás, kteří k tomu najdou odvahu :-)

Hrad s bludištěm není pouze na "koukání" ale je celý přístupný jak pro děti, tak pro dospělé, takže se vyřádí každý, kdo má zájem a netrpí alergií na slámu. Každý den během Slavností slámy na váš čekají SLAMĚNÉ HRY pro děti ale také pro celou rodinu a TVŮRČÍ DÍLNA, ve které si můžete vyrobit něco na památku (samozřejmě ze slámy).

Milovníci zvířat si mohou "popovídat" s kozami, ovcemi, slepicemi, husami a kachnami nebo se projet na konících. Letos pro návštěvníky (především pro ty z měst) vznikla tzv. Babiččina zahrádka, která nabízí pohled na 20 druhů léčivých bylinek s popisem jejich blahodárných účinků nebo možnost okopat motykou kus záhonku, zasadit si makety sazeniček a samozřejmě také řádně zalít vodou (nalezené žížaly a brouky prosím zanechte v areálu).

Karlovice - Radvánovice 11
Turnov, 511 01

GSM: +420 731 382 921
+420 739 570 045
E-mail: info@stastnazeme.cz
Web: www.stastnazeme.cz
Vytvořeno 8.8.2012 14:44:53 | přečteno 912x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load