Slavnosti slunovratu opět v lesním divadle na Martinské stěně

V sobotu dne 19. června 2010 se na místě bývalého lesního divadla u vyhlídky Martinská stěna v Liberci-Kateřinkách bude opět konat představení nazvané Slavnosti slunovratu. Akci organizuje Jizersko-ještědský horský spolek (JJHS), který zde podobné akce pořádá již od roku 2004.

Na ikona souboruSlavnostech slunovratu vystoupí divadlo Rolnička se svým představením především pro malé diváky Loupežnická pohádka a poté zahraje oblíbená liberecká bluesová kapela Pohromadě na přehradě. Před začátkem představení si mohou všichni malí návštěvníci projít pohádkový les, který jim připraví Turistický oddíl Kletr. Vstup pro všechny je již tradičně zcela zdarma. Pohádkový les začíná ve 13.30 hodin a divadelní představení pak v 15.00 hodin.

Vyhlídka Martinská stěna se nachází v bukových lesích na strmých svazích údolí Černé Nisy v Liberci-Kateřinkách a návštěvníky k ní zavede modrá turistická značka.

Bývalé lesní divadlo je dostupné pouze pěšky, proto prosíme všechny, kdo se na akci vydají autem, aby ho zanechali na parkovišti před hospodou U Dobráka v Kateřinské ulici a k lesnímu divadlu došli pěšky po modré turistické značce, protože v ulici U Lesního divadla není možnost parkování ani otáčení vozidel a nebude do ní povolen vjezd nikomu jinému než pořadatelům a účinkujícím.

V roce 2004 vyhlídku JJHS kompletně zrekonstruoval a osadil nové kované zábradlí, aby vyhlídka opět mohla bezpečně sloužit návštěvníkům.

Od roku 1926 bylo pod vyhlídkou lesní divadlo, které však zaniklo s příchodem druhé světové války. Ve druhé polovině osmdesátých let minulého století byla tradice lesních představení na několik sezón obnovena, místo však opět zůstalo pusté až do roku 2004, kdy se JJHS rozhodl opět oživit zaniklou lesní scénu a alespoň jednou ročně tu uspořádat představení pro diváky.

Vytvořeno 3.6.2010 11:56:46 | přečteno 686x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load