Správný čas na bioodpad: obce si teď mohou požádat o dotace

Obce, které uvažují o třídění a recyklaci bioodpadu, mají nyní skvělou příležitost, jak začít. V rámci své kampaně Kompostuj.cz na to upozorňuje občanské sdružení Ekodomov. Právě teď, během února a března proběhne výzva pro předkládání žádostí, do které si obce mohou požádat o dotaci z Operačního programu Životní prostředí.

Grantem mohou obce a města podpořit domácí a komunitní kompostování nebo zavést komunální sběr bioodpadu. A nebude je to skoro nic stát - dotace pokrývá až 90 % nákladů obce.

Vypracování žádosti není tak složité, jak si mnoho starostů představuje. „Letošní výzva ještě nebyla vyhlášena, a tak mají obce minimálně dva měsíce na vypracování projektu, což se dá zvládnout. Chce to jen trochu trpělivosti, “ říká Jitka Trojanová z poradenské firmy Evropská projektová kancelář. „I když ještě s přípravou nezačaly, stihnou podat žádost o dotaci na menší investiční záměry, například na nákup kompostérů a nákup a rozmístění nádob na separaci bioodpadu. U takovýchto projektů není třeba zajistit tolik podkladů,“ dodává Jitka Trojanová.

Nakoupené kompostéry a kompostovací koše obce rozdělují školám nebo občanským komunitám. Zájem o sběr a třídění bioodpadu u obyvatel podpoří informační programy pro školy a veřejnost. Dotace totiž pokrývá i náklady na osvětu.

Více informací naleznete v ikona souborutiskové zprávě.

Kontakt:
Jitka Polanská
email: jitka.polanska@ekodomov.cz
mobil: +420 602 233 774

Zdroj: www.ekodomov.cz


Vytvořeno 17.2.2011 9:52:56 | přečteno 1023x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load