Stříhání ovcí v Oldřichově v Hájích

Nejen seznámení s tím, jak ovci zbavit narostlého kožichu, ale i s česáním vlny na bubnové česačce, předením na kolovrátku či tkaním na tkalcovském stavu bude na programu dalšího ekodne pro rodiny s dětmi v Ekocentru Oldřichov v Hájích. Ten proběhne pod názvem Stříhání ovcí aneb Od ovečky ke klubku vlny v sobotu 20. září 2014.

„Ovčí vlna je přírodní materiál mimořádných vlastností, je měkká a hřeje, i když navlhne. Pro všechny, kteří budou mít chuť objevovat tajemství starodávného řemesla zpracování vlny, bude připravena tato naše, dá se říci, již tradiční akce. Návštěvníci si budou moci leccos sami vyzkoušet,“ přibližuje ekoden Martin Modrý, ředitel Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje, které je hlavním organizátorem. 

Tím ale výčet programu určitě nekončí. Každý si bude moci vyrobit originální vlněný výrobek. Pro nejmenší budou připraveny zajímavé hry. Během akce bude možné ochutnat jehněčí špízy z místní farmy či si zakoupit ovčí sýry a pletené i háčkované věci z vlny. Více o programu, který proběhne od 9.30 do 13.30 hod., najdete na www.strevlik.cz.

Plakát k akci najdete ikona souboruzde


Vytvořeno 1.9.2014 11:51:09 | přečteno 569x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load