Světový den vody v České Lípě

mokřad

Myšlenka Světového dne vody vznikla v roce 1992 na Mezinárodní konferenci o vodě a životním prostředí v Rio de Janeiro. Od té doby se kolem data 22. březen pořádají po celém světě akce, jejichž cílem je připomínat obrovský význam vody pro nás všechny a poukazovat na to, že je třeba vodu chránit.

„Celodenní program ke Dni vody proběhne letos poprvé ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Cílem akce pro širokou veřejnost bude především přiblížení významu vody v krajině a seznamování se správným hospodařením s vodou. Na programu budou vedle přednášek a odborných besed také tvůrčí dílny a vědomostní soutěže. Návštěvníci budou moci shlédnout výstavu fotografií Voda v krajině,“ přiblížil program oslav v České Lípě náměstek hejtmana Libereckého kraje Radim Zika, jehož resort akci připravuje ve spolupráci s hostiteli a řadou dalších organizací.

Záštitu nad akcí, která proběhne ve středu 19. března od 9.30 hod do 17.00 hod, převzal JUDr. Jaroslav Švehla, člen Zastupitelstva Libereckého kraje a místostarosta Cvikova.

Vytvořeno 22.2.2008 12:22:30 | přečteno 802x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load