V Divizně mají novou prožitkovou stezku

Nová prožitková stezka byla díky finanční podpoře ministerstva životního prostředí vybudována v areálu Střediska ekologické výchovy DIVIZNA. Jejím cílem je aktivní a zábavnou formou přiblížit informace o biotopu, který se nachází v bezprostřední blízkosti liberecké zoologické zahrady.

„Po trase je vytvořeno několik zastavení skládajících se z interaktivních dřevěných prvků a informačních tabulí. U každého zastavení je umístěna tabule s vyobrazením, návodem a vysvětlením. Nechybí text v Braillově písmu. Stezku mohou návštěvníci absolvovat i s překrytým zrakem, tak aby se vžili do pocitů nevidomých,“ přiblížil právě dokončený projekt ředitel Divizny Aleš Kočí.

Stezka nabízí zajímavou volnočasovou aktivitu pro návštěvníky zoo, organizované skupiny, rodiče s dětmi, seniory, nevidomé i náhodné kolemjdoucí.

Návštěvníci ji mohou navštívit každý všední den od 8.00 do 16.00 hodin.

SEV DIVIZNA - Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec se nachází 250 metrů od konečné tramvaje v libereckých Lidových sadech, u zadního vchodu do Zoo (není přístupný pro veřejnost).

Areál Divizny je na adrese Javorová 33/207, Liberec

Tel.: 482 712 982

Vytvořeno 2.6.2009 15:43:30 | přečteno 583x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load