V Oldřichově v Hájích to v sobotu bzučelo

Téměř 400 návštěvníků si přes velmi horké počasí našlo v sobotu cestu do Ekocentra Oldřichov v Hájích. Při již jedenáctém ročníku Krajského dne včely a mladých včelařů se určitě nenudily rodiny s dětmi, pro které byly připraveny různorodé aktivity k poznávání života včel a práce včelaře, ani zájemci o včelaření. Ti mohli navštívit včelařskou poradnu, na stanovištích získat spoustu cenných informací od zkušených včelařů a třeba také zakoupit včelařské vybavení. 

Na programu toho však bylo mnohem více. Zájemci mohli dopodrobna prozkoumat včelí tělo pod mikroskopem, sledovat život včelstva v proskleném úlu a samozřejmě zakoupit spoustu výrobků z medu a dalších včelích produktů. Vedle různorodé kosmetiky našli na stáncích i medové pivo či spoustu druhů medoviny.

„Letos proběhl již jedenáctý ročník akce. V tomto roce se nám velmi osvědčilo zapojit členy včelařských kroužků z celého Libereckého kraje. Mladí včelaříci tak například vedli včelařskou poradnu či v místním včelíně seznamovali s prací včelaře,“ uvedl Vladimír Davídek, předseda liberecké okresní organizace Českého svazu včelařů. Ta akci připravila ve spolupráci s hostitelským Střediskem ekologické výchovy Libereckého kraje (STŘEVLIKem), Libereckým krajem a Regionální agrární radou Libereckého kraje.

„Cílem programu bylo především zaujmout mladou generaci pro tuto náročnou, ale velmi krásnou a důležitou zájmovou činnost. Věřím, že akce svůj cíl splnila,“ dodal Vladimír Davídek.

 

Vytvořeno 8.6.2015 17:37:19 | přečteno 340x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load