Vánoce na statku v Oldřichově v Hájích

Překotné přípravy, nákupy a úklid - tak tráví řada z nás předvánoční čas. Původní podoba období Adventu a Vánoc se dnes již téměř vytratila. Staré české zvyky a tradice upadají v zapomnění a to je velká škoda. K Vánocím rozhodně patří.
Každý bude mít v Ekocentru Oldřichov v Hájích v sobotu 7. a v neděli 8. prosince 2013, vždy od 9.30 do 15.00 hod, příležitost si oživit staré české zvyky a tradice, kterými si naši předkové zpříjemňovali období Adventu a Vánoc. V tvůrčích dílničkách si bude možné vyzkoušet například zdobení perníčků, výrobu svíčky ze včelího vosku do skořápky či malování a zdobení vánočních ozdob různými technikami.

Letos se budou moci návštěvníci potěšit i s vánočními zvyky z různých koutů světa. Budou se moci seznámit s japonskou technikou balení dárků -  Furoshiki, výrobou mexických vlněných vánočních ozdob a dalšími zajímavostmi. Víkendový program doplní ukázky tradičních řemesel a tržnice regionálních výrobců. V sobotu bude připravena  pohádka pro děti „O Ježíškovi,“ v neděli pak vystoupení hudební skupiny.

Plakát k akci najdete ikona souboruzde

Vytvořeno 26.11.2013 11:35:14 | přečteno 416x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load