Veletrh ekologických výukových programů

Již 15. ročník celorepublikového Veletrhu ekologických výukových programů je určen pro členy neziskových organizací, kteří se zabývají ekologickou výchovou celoročně. Akce nabídne to nejlepší, co střediska ekologické výchovy z celé ČR nabízejí.

XV. ročník Veletrhu ekologických výukových programů, který se bude konat ve dnech 2. - 5. září 2008 v rekreačním středisku Prudká (asi 30 km od Brna) v Jihomoravském kraji. Akci pořádá SSEV Pavučina ve spolupráci s organizacemi Chaloupky o.p.s. (Kněžice) a Rezekvítek (Brno). ikona souboruPozvánka - veletrh

Program Veletrhu EVP bude zahrnovat:

  • prezentace výukových programů v interiéru i v terénu spojené s hodnocením jejich kvality (prvek, který se v minulém roce ukázal jako přínosný pro všechny účastníky),
  • diskuzní a pracovní dílny (kvalita EVP, metodika EV, osobnostně-sociální rozvoj, aktuální témata životního prostředí, historie ekologických hnutí, landart a další podle možností lektorů),
  • diskuzní fóra na témata alternativy EVP při práci s dětmi a pobytová SEV,
  • terénní exkurze (na Květnici, kolem Svratky, geologická, vodní a dendrologická výprava, exkurze na přehradní nádrž Vír a další),
  • doprovodný program (koncert v rámci zahájení, maškarní bál, opékání u ohně, burza publikací a pomůcek a denní tisk ze života Veletrhu).

Základní účastnický poplatek činí 1200 Kč (včetně DPH) a zahrnuje cenu ubytování, plné penze a programu bez ohledu na délku pobytu, snížený účastnický poplatek činí 405 Kč (včetně DPH) a zahrnuje cenu oběda, občerstvení a programu, pokud přijedete jenom na jeden den. Poplatky je možné hradit jako obvykle na fakturu nebo v hotovosti na místě.

Nyní je možné přihlásit se na Veletrh EVP dvěma způsoby:

  1. Klasicky, vyplněním přiložené ikona souborupřihlášky ve formátu .xls a zasláním na sokolovicova@pavucina-sev.cz do 31. července 2008. Emailové přihlášení umožňuje objednat si stravu a ubytování.
  2. Online na adrese http://pavucina.ninehub.com/ také do 31. července. Tento způsob přihlášení umožňuje objednat si stravu, ubytování, pokoj či chatku, kde budete bydlet a od 1. srpna přihlásit se předem na jednotlivé části programu (EVP, dílny a exkurze). V přihlašovacím systému jsou také ke stažení pozvánky a přihlášky EVP v různých formátech.

Oproti minulým ročníkům Veletrhu bude možné zrušit přihlášku (bez ohledu na způsob přihlášení) jen do 14. srpna 2008, při odhlášení po tomto dnu vám bude účtován jednotný storno poplatek 500 Kč na přihlášku (nebo za sebe můžete najít náhradníka).

Pokud máte zájem prezentovat svůj ekologický výukový program, prosíme, abyste vyplnili ikona souborupřihlášku programu v příloze (.xls ), přihláška je také ke stažení na http://pavucina.ninehub.com/ ) a zašlete ji co nejdřív (nejpozději ale do 27. července 2008) na sokolovicova@pavucina-sev.cz . Předpokládáme, že všechny prezentované EVP budou hodnoceny obdobně jako minulý rok vybranými pracovníky SEV s pomocí hodnotícího nástroje, který vytvořila pracovní skupina ke kvalitě EVP. Lektorování je hrazeno částkou 500 Kč/hod. na dohodu o provedení práce.

V případě otázek můžete volat a psát nejlépe Julce Sokolovičové (sokolovicova@pavucina-sev.cz , kancelář nebo 608 071 134).

Vytvořeno 17.6.2008 17:40:11 | přečteno 1070x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load