Výstava hub s mykologickou poradnou

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě (VMG) si Vás dovoluje o prvním zářijovém víkendu 6. – 8. 9. 2013 pozvat na rozsáhlou výstavu hub představující druhy rostoucí v Libereckém kraji.

Realizace programu bude probíhat v budově VMG od pátku až do neděle. Samotná výstava bude k vidění v části Galerie Chodba a zde bude také připravena mykologická poradna s Josefem Slavíčkem. Právě sem můžete přinést druhy hub, které neznáte a rádi byste se o nich něco dozvěděli.

Vedle živých mykologických exemplářů si v Galerii Chodba budete moci prohlédnout zajímavé velkoformátové fotografie od Libora Dostála zachycující život v přírodě. Připraveny budou také odborné přednášky ve Velké klubovně, II. patro VMG.

  • Páteční „Co víme o houbách?“ je určena všem návštěvníkům a předchází sobotní program.
  • Prezentace „Jak se stát mykologem“ a „Jak se stát botanikem“ budou zaměřeny na výběr budoucí profese a jsou tedy vhodné zejména pro žáky základních škol II. stupně. 

Víkendovou výstavu hub doplní vědomostní kvízy i tvůrčí dílna. Akce je zdarma. Program je financován z prostředků Libereckého kraje.

Výzva návštěvníkům: Houby do výstavy nám do VMG můžete přinést ve dnech 4. – 5. 9. 2013. Předem děkujeme za pomoc. 

ikona souboruPlakát

ikona souboruProgram

Bližší informace můžete získat také u koordinátorky Ekoporadny Orsej Ing. Kaiserové (kaiserova@muzeumcl.cz, 774 825 089).

Vytvořeno 29.8.2013 10:23:43 | přečteno 729x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load