Výstava Zaostřeno na Jizerky se přesouvá do Jablonce nad Nisou

Výstava fotografií s názvem Zaostřeno na Jizerky, která vznikla ze stejnojmenné fotografické soutěže, bude v prosinci k vidění v prostorách Eurocentra v Jablonci nad Nisou.

Návštěvníci si budou moci prohlédnou 30 fotografií, které dokládají více věcí. Především však to, že Jizerské hory jsou stále krásným pohořím s neobyčejnými přírodními a krajinnými hodnotami, které stojí za zvýšenou ochranu a které mají stále více obdivovatelů. Mezi nejpozornější návštěvníky pak určitě patří právě fotografové, kteří zde prezentují obrázky vnímané zlomkem vteřiny v kontextu hluboké historie i nekonečnosti přírodních dějů. "Jsme velice rádi, že nám bylo umožněno prezentovat tuto výstavu právě v prostorách Eurocentra, kde si ji bude moci prohlédnout řada návštěvníků," řekl Ondřej Petrovský, ředitel nadace.

 "Fotosoutěž byla vyhlášena počátkem března a do červnové uzávěrky dorazilo více jak 200 fotografií. Odborná porota vybrala 30 snímků, které se staly součástí výstavní kolekce. Z nich následně vyhodnotila 13 vítězných, ze kterých jsme sestavili nástěnný kalendář na rok 2013," doplnil Petrovský. Zároveň po celou dobu letních prázdnin probíhalo na internetových stránkách hlasování široké veřejnosti, ze kterého vzešel vítěz diváckého ceny.

Kalendář ve formátu A2, který vznikl na základě fotosoutěže, je možné zakoupit za 300,- Kč u pokladny Eurocentra nebo v kanceláři nadace (Matoušova 453/21, 460 01 Liberec 3), případně objednat telefonicky (605 701 503) nebo emailem (jizerky@ecn.cz). Při zasílání poštou je však potřeba počítat ještě s poštovným a balným ve výši 70,- Kč.  Návštěvníci výstavy mohou navíc přispět do sbírkové pokladničky, která je u výstavy instalována. Výtěžek z veřejné sbírky i z prodeje kalendářů bude věnován na projekt výsadeb původních druhů dřevin a keřů v Jizerských horách a na ekologickou výchovu dětí. Přispět je možné i na sbírkový účet  210 683 5849/2700.

Naším cílem je ukázat krajinu i život v našich Jizerkách prostřednictvím objektivů fotoaparátů široké veřejnosti. Přesvědčili jsme se, že mezi lidmi je řada kvalitních fotografů, kteří se rádi svými snímky pochlubí. Myslíme si, že pozornost, která se věnovala těmto horám v minulosti, by neměla polevovat. Lidé nesmí zapomínat, že ekologická katastrofa, která Jizerské hory postihla, se může opakovat. Pouze cílenou a dlouhodobou péčí se může les stabilizovat a postupně se vrátit k původnímu stavu. A právě proto půjde výtěžek z této výstavy a prodeje kalendářů na pomoc Jizerským horám.

Více informací:
Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor,
tel.: 605 701 503, e-mail: jizerky@ecn.cz, www.jizerky.ecn.cz
Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor
tel: +420 605 701 503
email: jizerky@ecn.cz
web: http://jizerky.ecn.cz

Vytvořeno 6.12.2012 15:19:06 | přečteno 502x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load