Výtvarná soutěž MAPPUZZLE

Liberecký kraj u příležitosti 11. ročníku Dnů GIS Liberec, které se uskuteční ve dnech 22. - 24. listopadu 2011 v Krajské vědecké knihovně, vyhlašuje první ročník doprovodné výtvarné soutěže pro žáky základních a středních škol s názvem MAPPUZZLE.

Jak název napovídá, půjde o kombinaci výtvarného ztvárnění krajiny ve formě mapy a současně využití puzzle-principu, aby se každé jednotlivé dílo mohlo stát součástí velkoplošné mapy území našeho kraje. Aby bylo možné obrázky různých autorů a různých území mezi sebou propojit, bude třeba při tvorbě díla dodržet několik jednoduchých zásad.

Výtvarná technika je volitelná – svůj „mapový dílec“ můžete nakreslit, namalovat nebo udělat jako počítačovou grafiku. Závazný je formát výsledného obrázku A3 a jeho propojitelnost s dalšími díly. Vyberte si území, které máte rádi a znáte ho, a nakreslete, jaké ho chcete mít!

Všechny potřebné informace k soutěži (propozice, termíny, popis technického provedení) najdete na webu www.mappuzzle.cz  a také www.dnygis.cz  (na katualizaci webových stránek se pracuje, děkujeme za pochopení J).

Díla lze zasílat nebo osobně doručit nejpozději do 4. listopadu 2011 k rukám Leoše Křečka nebo Ireny Koškové na adresu:
Krajský úřad Libereckého kraje
U Jezu 642/2a
460 80 Liberec.

Obálku označte nápisem MAPPUZZLE. Je možná pomoc s tiskem grafických děl. Své grafické podklady v domluveném formátu pak posílejte na mailovou adresu irena.koskova@kraj-lbc.cz , při větších velikostech nad 10 MB prostřednictvím webové úschovny.

Výsledné komponované dílo bude k vidění v rámci Dnů GIS Liberec 2011 v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Podrobné informace o akci najdete na www.dnygis.cz . Zde budou při slavnostním zahájení dne 22. listopadu oceněna tři nejzdařilejší díla v každé ze dvou věkových kategorií soutěžících. Všechny práce budou následně také zapracovány do veřejné interaktivní mapové aplikace na adrese www.mappuzzle.cz

Vytvořeno 23.9.2011 11:32:48 | přečteno 408x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load