Výzva k zapojení do III. ročníku akce Víkend otevřených zahrad

Zapojte se do III. ročníku akce Víkend otevřených zahrad, pořádaném ve dnech 9. - 10.června 2012. Připojte se a otevřete svou zahradu či park, představte veřejnosti běžně nedostupné informace o zahradách a parcích. Nabídněte návštěvníkům komentované prohlídky, kde seznámíte Vaše okolí se svojí prací. Do zahrad a parků vneste život soutěžemi pro děti, koncerty, divadelním představením či autorským čtením. Informujte veřejnost o důležitosti objektů zahradní a krajinářské tvorby, o důležitosti vegetace pro život.  

Tento projekt má mezinárodní přesah, stejný víkend probíhá i v dalších státech Evropy. Akci v České republice organizuje Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. Akci také podpořil Svaz zakládání a údržby zeleně a Přírodní zahrada, o.s., partnerem projektu je Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova. Akci pro SZKT zajišťuje Průvodce parkem, o.s. a studentská organizace Sarahs.

Vše potřebné s návodem jak postupovat naleznete na http://www.vikendotevrenychzahrad.cz/ . Vše je online, to znamená, že zařazení objektu do akce může proběhnout do 8. června 2012.

Spolupracovat můžete takto:

Chci se přihlásit - přihlaste svoji zahradu či park do programu přihláška objektu. Využijte možnost představit svou zahradu, park, zákoutí a prezentovat své realizace široké veřejnosti!.

Chci navštívit - podpořte akci svojí účastí při komentované prohlídce jako návštěvník a zapojte se do diskuze. Seznam návštěvních cílů najdete na přehledné mapě přihlášených objektů.

Chci pomoci - nabídněte svoji pomoc při organizaci akce jako dobrovolník a vyberte si některý z objektů, kterému chcete pomoci. Návod najdete zde.

Podpořte finančně akci darem SZKT, která akci zajišťuje - kontaktujte kancelář SZKT nebo vikendotevrenychzahrad@gmail.com.

Za organizační tým:
Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D.,
Organizační garant Víkendu otevřených zahrad, SZKT,
vikendotevrenychzahrad@gmail.com, 604834527

Vytvořeno 29.5.2012 11:10:49 | přečteno 552x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load