Z odpadků vytvořili odpočívadlo, v Liberci bude k vidění od pondělí

odpady

Přimět lidi, aby třídili odpady, je smyslem výstavy recyklovaných výrobků z vytříděných plastů, která bude od pondělí k vidění v centru Liberce. .Pořadatelé chtějí obyvatelům a návštěvníkům stotisícového města ukázat, že odpady nemusí vždy končit na skládce či ve spalovně.

„Výstavka je koncipována jako odpočívadlo pro obyvatele města Liberce s lavičkami, víčkovištěm - hrací plochou pro děti a ukázkami kompostéru, palet a dalších výrobků,“ popsala Ida Svobodová, koordinátorka krajské komunikační kampaně na třídění odpadů v Libereckém kraji.

Lidé si podle ní budou moci na výstavě také přečíst z jakých plastů byly jednotlivé části odpočívadla vyrobené, kdo je vytvořil a co jiného se z nich dá ještě vytvořit. „Zároveň v odpočívadle občané najdou i informační materiály, které vysvětlují, co se dál děje s vytříděným odpadem, jak vznikají recyklované materiály a co vše se z nich vyrábí,“ přiblížila koordinátorka.. Cílem výstavy je podle ní občanům představit recyklované výrobky a jejich možnosti použití, jako výsledek třídění odpadů. Každý občan Libereckého kraje totiž v průměru vytřídí 25,5 kilogramu odpadů za rok a z toho 3,6 kilogramu je plastů. „Díky důslednému a správnému třídění se procesem recyklace vyrábí plnohodnotné výrobky, pro každodenní použití. Proto je výstavka pojata jako odpočívadlo, umístěné na veřejné prostranství a k dispozici všem občanům,“ dodala Ida Svobodá.

Odpočívadlo na Šaldově náměstí bude občanům Liberce sloužit do poloviny září a poté se přesune do Jablonce nad Nisou.

zdroj: www.igenus.cz

Vytvořeno 14.8.2006 9:57:12 | přečteno 510x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load